چگونه حال و هوای خانه خود را تابستانی کنیم؟

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

چگونه حال و هوای خانه خود را تابستانی کنیم؟
بسیاری از افراد با شروع فصل تابستان، پیش زمینه‌های مربوط به این فصل را برای صفحه نمایش تلفن همراه یا رایانه شخصی خود انتخاب می‌کنند. اما با کمی سلیقه به خرج دادن و خلاقیت می‌توانیم حال و هوای اتاق و آپارتمان خود را نیز تابستانی کنیم.
در ادامه به نکاتی درباره چیدمان خانه در تابستان اشاره می‌شود که می‌تواند برای شما مفید باشد. پرده‌ها، کوسن و رومیزی‌های سنگین یا پشمی و تیره رنگ را کنار بگذارید و به سراغ پارچه‌های نازک و خنک تابستانی بروید. نگران نباشید! می‌توانید دوباره در زمستان از آن‌ها استفاده کنید.
اگر درخانه‌ای هستید که امکان خنک کردن کل فضای اتاق‌ها میسر نیست، لازم است پرده‌های رنگی و سنگین را با پارچه‌های سفید چین دار تعویض کنید.

رنگ‌های جدید :
به سادگی و با عوض کردن رنگ یکی از دیوارها مثل دیوار راهرو یا ورودی خانه، می‌توانید ظاهری کاملا تازه و هیجان انگیز به خانه تان ببخشید. رنگ‌های زرد، سبز و آبی آسمانی را فراموش نکنید! رنگ کردن یک بخش کوچک از خانه نه هزینه زیادی دارد نه وقت زیادی می‌گیرد.

زندگی دوباره :
گیاهان مرده، گل‌های مصنوعی و خاک گرفته را دور بریزید و از گیاهان تازه و سرسبز برای زندگی بخشیدن به آپارتمان تان استفاده کنید، مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد! در این روزها می‌توانید خانه تان را به راحتی با گل‌ها نو کنید.

دست دوزها :
خیلی سریع دست به کار شوید و برای مبلمان و صندلی‌های آشپزخانه یا بالکن تان کوسن‌های رنگی بدوزید. با این کار می‌توانید به راحتی و با صرف هزینه‌ای بسیار اندک، دکوراسیون خانه را تغییر بدهید. در این مورد هم از رنگ‌های شاد و گرم استفاده کنید.

سفید، رنگی خنک و تابستانی :
هیچ رنگی مانند سفید نمی‌تواند فضا را خنک کند. پس اگر می‌توانید پرده‌های رنگی و سنگین را با پارچه‌های سفید پرچین تعویض کنید.

شومینه :
حالا که دیگر احتیاجی به گرمای شومینه نداریم، بهتر است از آن برای تابستانی شدن فضای خانه استفاده کنید. بسته به سلیقه خودتان می‌توانید از یک در چوبی کهنه برای بستن آن و همچنین جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل خانه استفاده کنید و منظره جالبی به فضای اتاق ببخشید یا می‌توانید تعدادی صدف و سنگ طبیعی روی طاقچه شومینه بچینید و حس و حال ساحل دریا را به درون خانه بیاورید. البته چیدن شمعدان‌ها و گلدان‌های شاد هم پیشنهاد خوبی است.

حریر دوست داشتنی :
پرده، رومیزی، روتختی و حتی رویه کوسن‌ها می‌توانند تبدیل به المان‌هایی تابستانی و خنک شوند. حریر یکی از پارچه‌های بی نهایت زیبا است که در دکوراسیون داخلی کاربرد زیادی دارد، پس استفاده از آن را فراموش نکنید!


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود