با 3 نکته مهم دکوراسیون خانه خود را بهاری کنید

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

با 3 نکته مهم دکوراسیون خانه خود را بهاری کنید
بهار پر است از رنگ‌های شاد و ملایم بهاری مثل سبز ملایم، صورتی ملایم، بنفش ملایم و آبی آسمانی. بد نیست اگر بتوانیم از این رنگ‌ها در خانه خود استفاده کنیم.
بهار با طبیعت پر از زیبایی و تازگی‌اش یکی از زیباترین و دل‌انگیزترین فصلهای سال است. می‌توان از این زیبایی اطراف خود الهام گرفت و خانه خود را به زیباییهای بهار نزدیک کرد تا احساسی تازه در آن یافت.

1) رنگ‌آمیزی بهاری دیوارها
رنگ آمیزی دیوارها با رنگ‌های بهاری برای بهاری ساختن حال و احوال خانه بسیار مناسب است اما تنها راه بهاری شدن خانه، رنگ کردن دیوارها نیست. رنگ آمیزی می‌تواند از طریق پرده، کوسن، گلدان، قاب و حتی ظروف مورد مصرف در خانه هم انجام شود.
ـ برای مثال شما می‌توانید با تهیه کوسنهایی با رنگ سبز ملایم اتاق خود را بهاری کنید یا از گلدان و قابهایی که رنگ و طرح بهار را دارند برای تزیین خانه استفاده کنید.
ـ بد نیست اگر در این فصل روتختیها را هم تعویض کنید و روتختیهایی را که رنگ آن‌ها شادتر است و به رنگ‌های بهاری نزدیکی بیشتری دارد انتخاب کنید.

ـ اگر می‌توانید یکی از صندلیهای قدیمی خود را با پارچه صورتی رنگ روکش کنید تا ببنید همین کار کوچک چه تغییر بزرگی در خانه شما ایجاد می‌کند اما اگر انجام این تغییر برای شما کمی مشکل است می‌توانید رومیزیهایی به رنگ صورتی ملایم روی میزهای خانه خود پهن کنید.
از ترکیب چند رنگ بهاری در کنار هم نگران نباشید. مطمئن باشید ترکیب سبز، صورتی و آبی به شرط ملایم بودن می‌تواند بسیار زیبا باشد.

2) بهار فصل تازگی
ـ همه بهار را فصل تازگی و شکفتن می‌دانند پس بهتر است ما هم از این تازگی در خانه خود بهره‌مند شویم. برای این کار سراغ وسایل قدیمی خانه بروید؛ آن‌هایی که استفاده چندانی ندارد و عمدتا خراب و از کار افتاده شده است. اگر بیشتر به این وسایل دقت کنید متوجه می‌شوید که هرگز در طول چند سال گذشته از آن‌ها استفاده نکرده‌اید؛ پس بهتر است آن‌ها را کنار بگذارید.

ـ پس از این کار نوبت تزیینیهای قدیمی خانه است. اگر خوب به آن‌ها نگاه کنید و یا از دیگران نظر بخواهید متوجه می‌شوید که تعدادی از آن‌ها سالهاست که زیبایی خود را از دست داده‌اند اما شما فقط به روال سالهای گذشته آن‌ها را در گوشه‌ای از خانه قرار داده‌اید. شاید این فصل زمان مناسبی باشد تا این گونه وسایل را از گوشه و کنار خانه دور کنید.

3) یک قسمت متفاوت
ـ بد نیست اگر یک بخش کوچک خانه از بقیه قسمتها متمایز باشد. مثلا یک میز و یا صندلی با رنگ تند.

ـ اگر رنگ آمیزی میزهای قدیمی هم برای شما سخت است می‌توانید از رومیزیهای بلند کمک بگیرید تا کاملا میز را بپوشاند؛ البته یک رومیزی با رنگی تند و شاد. شاید دست زدن به این کار از نظر شما کمی نگران کننده باشد اما مطمئن باشید پس از انجام، از نتیجه آن راضی خواهید بود.

امیدواریم با همین کارهای کوچک و نه چندان گرانقیمت، بهار مهمان خانه‌های شما هم بشود.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت