روش ارزان برای بهاری کردن دکوراسیون خانه


ما در اینجا یکسری ایده‌ها و راهنمایی‌ها را برای شما قرار داده ایم که استفاده از آن‌ها به شما کمک زیادی در طراحی هرچه زیباتر خانه اتان خواهد کرد.
به جای خرج مقدار زیادی پول به راحتی می‌توانید با سرمایه گذاری در وقت و انرژی خانهٔ خود را به زیبایی طراحی کرده و از دیدن آن لذت ببرید.

تزئینات کاغذی روی دیوار
در تمامی خانه‌ها استفاده از نقاشی‌ها و عکس‌های هنری در دکوراسیون خانه بسیار زیاد مورد استفاده قرارمی‌گیرد. برای این کار می‌توانید روی کاغذ طرح‌هایی نقاشی کنید و یا اینکه حروف را به صورت رنگی بنویسید و یا اینکه حتی از عکس‌های مورد علاقه اتان استفاده کنید و در نهایت تمامی آن‌ها را به هم وصل کرده و به دیوار بچسبانید. در این طراحی نکته بسیار مهم این است که کاغذها و یا مقواهایی که قرار است روی آن‌ها طرح انداخته شود برش‌های درستی باشند تا در نهایت یک بافت بسیار منسجم و زیبا از این تصاویر داشته باشیم .

تزئین پله ها
راه پله‌های راهروی خانه را در نظر بگیرید و تعدادی عکس برگردان از اعداد روی آن‌ها بچسبانید و به این ترتیب پله‌ها را به همین سادگی و در عین حال به زیبایی تزئین کنید.

گلدانی از چکمه
یک گلدان گل منحصربفرد درست کنید. برای این کار بهتر است لنگه چکمه‌ای از اندازه پایتان را در نظر گرفته و به صورتی کاملا منظم داخل آن گل‌های رنگی زیبا قرار داده و در نهایت آن را در گوشه دنجی از خانه قرار دهید. توصیه می‌شود که گلدان رنگی باشد چرا که هرچه رنگی‌تر باشد زیباتر هم خواهد شد.

بطری‌های طلایی
یک بطری شیشه‌ای را در نظر بگیرید و سپس داخل آن را پر از چیزهای طلایی کنید مثلا می‌توانید آن را پر از شکلات‌ها یا کاکائوهایی کنید که پوست آن‌ها طلایی می‌باشند و در نهایت از آن به عنوان یک وسیله تزئینی در گوشه‌ای از خانه استفاده کنید.

نصب قاب روی دیوار
درست کردن قفسه‌ها یا قاب‌های چوبی و نصب آن‌ها بر روی دیوار می‌تواند یک راه بسیار ساده برای تزئین و طراحی روی دیوارها باشد .برای این کار می‌توانید دو تخته 16 در 24 اینچ را به رنگ مورد علاقه اتان در نظر گرفته و آن‌ها را به شکل یک مستطیل به هم بچسبانید و در نهایت قاب درست شده را به دیوار نصب کنید و داخل آن وسایل تزئینی قرار دهید.

آینهٔ تزئینی
یک تکه آینه‌ای را که دیگر به دردتان نمی خورد را در نظر بگیرید و سپس تکه‌هایی از چوب را در نظر گرفته و با استفاده از یک اره دستی آن‌ها را به قطعاتی برش بزنید .آینه را در وسط قرار داده و دورتادور آن این قطعات چوبی را بچینید و بعد روی آن‌ها اسپری رنگ بپاشید .دقت داشته باشید اینکه اندازه برش چوب‌های دور این آینه به چه اندازه باشند بسیار مهم بوده و در زیباتر شدن این اثر هنری تاثیر زیادی خواهد گذاشت .در نهایت پس از آماده شدن آن را روی دیوار نصب کنید.

تزئینی چوبی یا حصیری
مقابل درب جلوی خانه یک وسیله تزئینی از جنس حصیر درست کنید. به این ترتیب که پانزده قطعه 61 سانتی متری از تخته‌های فیبر را برش زده و در کنار هم قرار دهید و سپس به صورت هماهنگی نوارهای پارچه‌ای را به یک اندازه برش زده و روی تمامی آن‌ها بچسبانید. می‌توانید از نوارهای رنگی روشن و تیره استفاده کنید. در آخر به کمک اسپری چسب تمام این قطعات آماده شده را به هم متصل کرده و در نهایت یک تخته درست کنید و آن را جلوی درب ورودی قرار دهید.

لامپ‌های تزئینی
یک رشته یا ریسمانی از لامپ‌های رنگی را در نظر گرفته و روی آن را با انواع گل‌های بسیار رنگی وزیبا تزئین کنید و در نهایت این ریسمان را در فضای بازی مانند باغ یا حیاط یا جلوی درب ورودی آویزان کنید و به این ترتیب با روشن کردن لامپ‌ها خواهید دید که چه نور زیبایی از این لامپ‌ها بر اثر این گل‌های رنگی انعکاس داده خواهد شد.
تزئین گوشه‌ای از دیوار
قسمتی از دیوار را در نظر گرفته و روی آن یک تکه کاغذ دیواری رنگی بچسبانید و سپس یک قاب چوبی که از رنگی روشن‌تر از رنگ کاغذ دیواری می‌باشد روی آن نصب کنید و یک وسیله تزئینی زیبا مانند یک گلدان در آن قرار داده و به همین سادگی گوشه‌ای از دیوار اتاقتان را به این زیبایی تزئین کنید.

کرکره‌های تزئینی
می‌توانید برای پنجره هایتان کرکره‌هایی تزئینی که به راحتی می‌توانید آن‌ها را درست کنید را در نظر بگیرید و آن‌ها را به پنجره‌ها آویزان کنید. برای این کار باید یک تکه پارچه ساده به اندازه پنجره در نظر گرفته و بالای آن را یک رول زده و سپس یک نوار آبی رنگ و یک نوار زرد رنگ را در نظر گرفته و با استفاده از خط کش T با دقت آنرا برش زده و سپس آنرا روی پارچهٔ اصلی بچسبانید و بعد بگذارید بماند تا کاملا خشک شود .نکته آن است که این نوارها را به صورت راه راه برش داده و روی آن بچسبانیم. بنا بر سلیقه می‌توان از رنگ‌های گوناگونی استفاده کرد که بهتر است ترکیب رنگ‌های استفاده شده طوری باشد که با هم هماهنگ باشند و زیباتر نشان داده شوند.

آینهٔ سنتی
یک آینه گرد کوچک بخرید و آنرا طوری تزئین کنید که مانند یک اثر هنری سنتی و زیبا درآید .حتی می‌تواند به شکل یک اثر چوبی دست دوم در بازار مخصوص فروش اشیاء ارزان قیمت و یا فروشگاه عتیقه جات درآید. برای این کار بهتر است یک تکه چوب را در نظر گرفته و سپس با استفاده از یک اره دستی آنرا برش داده و سپس به صورتی مشخص آن‌ها را دور تا دور آینه قرار دهید. بهتر است ضخامت این قطعات چوبی حداکثر 5 سانتی متر باشد. در نهایت آن‌ها را با استفاده از چسب چوب به دور تا دور آینه بچسبانید و اجازه دهید بماند تا کاملا خشک شده و بعد آن را به دیوار آویزان کنید.

تزئین لوسترها
یکی از لوسترهای خانه را در نظر بگیرید و یک رشته از توپ‌های چوبی روی آن آویزان کنید و در نهایت آنرا به شکل صنایع دستی درآورید. بهتر است این کار را برای لوستری که بالای میز غذاخوری قرار دارد انجام دهید تا هنگامی که آنرا روشن می‌کنید از چشم انداز زیبایی که از روشن شدن لامپ‌های لوستر به وجود می‌آید لذت ببرید.


دیدن منابع مطالب

مجله هنر مطالب آموزشی راهنمای نتخاب لوازم هنر هنر خطاطی هنر دکوراسیون هنر صنایع دستی هنر نقاشی هنر عکاسی
💎 Ads 2

💎 Ads 2

اپلیکیشن
💎 بنر نمایشگاه

💎 بنر نمایشگاه

💎 بنر موزیکهای بیکلام

💎 بنر موزیکهای بیکلام

💎 بنر کتابهای صوتی

💎 بنر کتابهای صوتی

💎 بنر تماشاخانه

💎 بنر تماشاخانه

💎 بنر روزنامه هنر

💎 بنر روزنامه هنر

💎 بنر هنرآموز

💎 بنر هنرآموز

💎 بنر مجله هنر

💎 بنر مجله هنر

تلگرام
برگی نو (طبیعت نیشابور) ¦ نمایشگاه آثار عبدالله محمودی

برگی نو (طبیعت نیشابور) ¦ نمایشگاه آثار عبدالله محمودی

ما هیچ ما نگاه ¦ نمایشگاه آثار نرگس زارعی

ما هیچ ما نگاه ¦ نمایشگاه آثار نرگس زارعی

خواب رنگ‌ها ¦ نمایشگاه آثار الناز عبدالهی نژاد

خواب رنگ‌ها ¦ نمایشگاه آثار الناز عبدالهی نژاد

گنجه ی‌ هنر ¦ نمایشگاه آثار بنفشه اسداله زاده

گنجه ی‌ هنر ¦ نمایشگاه آثار بنفشه اسداله زاده

رقص سماع ¦ نمایشگاه آثار مهناز جعفری

رقص سماع ¦ نمایشگاه آثار مهناز جعفری

دفتری دیگر از ستاوند ¦ نمایشگاه گروهی

دفتری دیگر از ستاوند ¦ نمایشگاه گروهی

دریا و زندگی ¦ نمایشگاه آثار کتایون فرجی

دریا و زندگی ¦ نمایشگاه آثار کتایون فرجی

تصاویر پنهان ¦ نمایشگاه آثار یحیی صنعتی

تصاویر پنهان ¦ نمایشگاه آثار یحیی صنعتی

خاکم ایران ¦ نمایشگاه آثار احمدرضا زنگنه

خاکم ایران ¦ نمایشگاه آثار احمدرضا زنگنه

گیلان را باید زیست ¦ نمایشگاه آثار هاجر اسماعیل زاده پیربازاری

گیلان را باید زیست ¦ نمایشگاه آثار هاجر اسماعیل زاده پیربازاری

ترنم ¦ نمایشگاه آثار معصومه استادی

ترنم ¦ نمایشگاه آثار معصومه استادی

بیکران ¦ نمایشگاه آثار مریم منصوری

بیکران ¦ نمایشگاه آثار مریم منصوری

اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم