دکوراسیون تابستانی به رنگ زرد لیمویی

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

دکوراسیون تابستانی به رنگ زرد لیمویی
در فصل گرم تابستان بهترین راه برای کاستن از گرمای تابستانی استفاده از هر آنچه که در طبیعت در این فصل به وفور یافت می‌شود می‌تواند باشد که لیمو ترش هم یکی از آن موارد است.

گاهی هیچ چیز شما را بیش از نوشیدن یک لیوان شربت لیموی تازه، خنک نمی‌کند، اما این فقط به یک پارچ شربت لیمو ختم نمی‌شود، بهتر است لیمو را در تمام اتاق‌هایتان بچکانید تا بیش از هر زمان دیگری خنک بشوید.

از زرد لیمویی می‌توانید برای روشن کردن هر اتاقی در خانه استفاده کنید: چه در اتاق نشمین پر نور و چه در اتاقی که هیچ پنجره‌ای ندارد و فضا به اصطلاح خفه است. استفاده از زرد لیمویی فقط به رنگ دیوارها ختم نمی‌شود، بلکه در آشپزخانه برای کابینت‌ها و قفسه‌ها و لوازم آشپزخانه و در نشیمن و پذیرایی برای مبلمان و در اتاق خواب برای تختخواب و رو تختی‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. رنگ زرد لیمویی این قدرت را دارد که در فضایی که به هیچ وجه نور طبیعی وجود ندارد، خطای حسی وجود نور طبیعی را ایجاد کند.

در عین حال وقتی که در محیط نور طبیعی هم وجود داشته باشد، زرد لیمویی به بهسازی و با کیفیت‌تر جلوه دادن نورهای طبیعی کمک می‌کند.
در طراحی دکوراسیون دکوراتور به شدت روی نور طبیعی که از پنجره‌های این اتاق زیر شیروانی به داخل می‌آید حساب کرده و آنرا به زیبایی هر چه تمام‌تر چیده است. اغلب افراد اتاق زیر شیروانی را جزء فضای خانه خود به حساب نمی آورند و این اتاق یا بلا استفاده می‌ماند و یا تبدیل به انباری می‌شود. گاهاً تصور افراد این است که اینجا یک اتاق تاریک و کم نور است و متاسفانه توانایی‌های بالقوه این اتاق نادیده را نادیده می‌گیرند.

در خانه‌ای که ستون‌های چوبی سقف که با استفاده از چوب صنوبر ساخته شده اند نوعی حال و هوای روستایی به اتاق می‌دهند که این مدل چیدمان با استفاده از قفسه‌های چوبی و مبلمان مدل قدیمی و قالیچه گلدار تقویت می‌شود. با وجود اینکه دکوراسیون روستایی است، اما بهره گیری از رنگ زرد شادابی و طراوت خاصی را به محیط داده است و اتاق تازگی بی نظیری پیدا کرده. با استفاده از چیدمان زرد لیمویی این اتاق از یک جای تاریک و بلا استفاده به یک محیط خوشایند و آفتابی تبدیل شده است.

از زرد لیمویی همچنین می‌توان به عنوان تم رنگی مکمل به صورت محدود در همه اتاقها استفاده کرد. این رنگ به عنوان مکمل در کنار رنگ‌های شاه بلوطی و خرمایی، انواع آبی، و سبز به زیبایی می‌نشیند. همچنین سفید روشن سبب می‌شود که این رنگ بیش از پیش و زیباتر از همیشه خودش را نشان بدهد.

در تابستان با کمی زرد لیمویی می‌توانید هر اتاقی را تازه کنید و به آن نیرو ببخشید. در آخر که کار دکوراسیونتان تمام شد، با یک لیوان شربت خنک لیمو و بیسکویت‌های لیمویی سلیقه و چیدمان بی نظیر خود را جشن بگیرد.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت