اصول طراحی یک دکوراسیون زیبا و آرامش بخش برای حمام


در این مطلب بخواهیم آموخت که چطور راحت‌تر بتوانیم با حفظ فضا و استفاده از شیوه‌های نوین طراحی، حمام کوچک منزل خود را به روز‌رسانی کنیم و با ساده‌ترین راه ممکن فضای بهتر و زیباتری را به وجود آوریم.

اگر می‌خواهید تغییری در دکوراسیون حمام کوچک خود بدهید، اما نمی دانید ازکجا باید شروع کنید و چه اقداماتی را برای زیبایی بیشتر آن انجام دهید !
شاید همان اول با خود بگوئید: حمام خانه ما بزرگ نیست و ما نمی‌توانیم کارخاصی برای زیبایی آن انجام دهیم.
اما اصلا، نگران نباشید! با کمک گرفتن از تخیل و ابتکار عمل و رعایت چند نکته ساده می‌توانید حمام تنگ و کوچک خود را بدون تغییرات اساسی و وقت گیر به فضایی دنج تبدیل کنید.

در این راستا، اولین گام این است که با محدودیت فضای حمام کوچک خود کنار بیایید و بدانید حتی در این حمام‌های کوچک نیز می‌توان با استفاده از لوازم شیک و ظریف، نهایت زیبایی را در این فضا به وجود آورید.

برای حمام‌های کوچک فضاسازی کنید
از طرح‌های شلوغ، ‌در فضاهای کوچک استفاده نکنید، زیرا این گونه طرح‌ها بر فضا غلبه کرده و باعث کوچک‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شوند. طراحان دکور برای رفع این مشکل، سعی می‌کنند به‌جای بازی با الگوها، با بافت‌ها کار کنند و بدین طریق بر بزرگ‌تر نشان داده شدن فضا کمک نمایند.

1 – رنگ آمیزی کنید
تجدید رنگ، می‌تواند گام موثری باشد. در حمام‌های کوچک، با استفاده از رنگ‌های روشن در پس زمینه و رنگ‌های درخشان‌تر در کابینت‌ها و سایز لوازم، می‌توان روشنایی و نور لازمه را به‌وجود آورد.

2 – از دیوارپوش‌های مناسب استفاده کنید
چگونگی دیوارپوش‌های حمام هم مهم است. برای عریض‌تر شدن فضا از کاشی‌های مستطیلی بزرگ به‌صورت افقی استفاده کنید. جانمایی و نصب عمودی آن‌ها، می‌تواند نشانگر فضایی با سقف بلند باشد.

3 – استفاده از سرویس‌های بهداشتی مناسب
برای وسیع‌تر نشان دادن فضا، از یک توالت فرنگی، دست شویی و دوش ظریف حمام استفاده کنید. این لوازم ظریف و کوچک‌تر از حد معمول را با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف می‌توانید در بازار با اندکی قیمت بیشتر از لوازم معمولی تهیه کنید.
استفاده از توالت فرنگی‌های گرد بر کشیده و جمع‌وجور که هم نشیمن‌گاه راحت‌تری دارند و و هم نسبت به نوع قدیمی مصرف آب کمتری نیاز دارند، توصیه می‌شود.
برای خلق فضای بیشتر در حمام کوچک خود، مجبورید از یک دستشویی کوچک و لیلیپوتی که در گوشه‌ای از حمام نصب می‌شود، استفاده کنید. نصب سینک‌هایی با پایه‌های فرو رفته باریک و بلند یا کنسولی به گسترش فضا کمک می‌کند. برای ایجاد فضای ذخیره‌سازی توصیه می‌کنیم از سینک‌هایی که بر روی قفسه‌هایی تعبیه شده‌، استفاده کنید. همچنین توجه داشته باشید که سایز شیرهای آب را متناسب با سایز کوچک دست شویی انتخاب کنید. از سوی دیگر، پوشاندن دیوار پشت سینک با آینه سرتاسری، ترفند خوب دیگری برای افزایش فضا در طراحی حمام‌های کوچک است.

در چنین حمامی، استفاده از دوش‌های کارآمد نیز بسیار مهم می‌باشد. توصیهٔ ما به شما استفاده از کابین‌های دوش شیشه‌ای، بالخص کابین‌های دوش زاویه‌دار که در کنج قرار می‌گیرند، است. همچنین، بهترین انتخاب برای فضای کوچک حمام شما، می‌تواند کابین‌هایی با درهای کشویی باشد.

4 – استفاده از کنج‌ها برای ذخیره‌سازی
باید از همه فضاهای موجود در حمام‌های کوچک استفاده کرد. کنج‌ها همان فضاهای بی‌استفاده حمام هستند که می‌توان آن‌ها را با طراحی‌های منحصربفرد به فضاهایی مفید تبدیل کرد. استفاده از یونیت‌ها و یا قفسه‌ها، پیشنهاد ویژهٔ ما به شما برای ذخیره سازی فضاست.

5 – قفسه‌بندی فراموش نشود
قفسه‌بندی، در حمام‌های کوچک بسیار کارا و ارزشمند است. توصیه می‌کنیم به‌جای استفاده از قفسه‌های زمینی که فضای زیادی را اشغال می‌کنند، از کابینت‌های دیواری بلند بدون در استفاده کنید. حتی به جای استفاده از قفسه‌های بزرگ، می‌توانید قفسه‌ها و تاقچه‌هایی را داخل دیوار تعبیه کنید. فقط توجه داشته باشید قفسه‌ها در ارتفاع مناسبی از دیوار نصب شوند تا از خم شدن‌های اضافی جلوگیری شود.

6 – تزئینات حمام، بسیار جلوه ساز است
تنها چیزی که برای تجدید دکوراسیون حمام لازم و ضروری است، ذوق و سلیقه است.
شما کدبانویی هستید که می‌توانید با اعمال اندکی سلیقه، کاری کنید کارستون.
باور ندارید!
با یک بار امتحان و استفاده از چند روش گفته شده در ذیل، یقین خواهید یافت که می‌شود.

A_ با تغییر جای لوازم و اضافه کردن چند چیز کوچک دکوری، می‌توانید نمایی نو در دکوراسیون حمام خود به وجود آورید.

B_ می‌توانید با نصب لوازم لوکس همچون دوش‌های مدرن، کابینت‌ها و قفسه‌های شیشه‌ای و… نمایی زیبا ایجاد کنید.

C_ برای تزئین حمام‌های کوچک خود، بر آیینه‌ها وآویزهای کوچک و رنگی حوله‌ها تمرکز کنید. توجه به این لوازم ساده و آراستن آن‌ها، می‌تواند اهمیت ویژه‌ای در زیبا سازی این فضای کوچک خانه شما داشته باشد.
مثلا، آیینه‌های تراشکاری شده با قاب‌ها‌ی زیبا تاثیر چشمگیر و بسزایی در زیبایی حمام دارد.

D_ تعدادی از قاب عکس‌های خانوادگی و یا تعدادی مناظر مشابه با قاب‌های یکسان را بر روی یکی از قفسه‌های دیواری قرار دهید.

E_ نصب چراغ‌هایی با ولتاژهای کم، در گوشه‌های مختلف حمام، بسیار زیباست.

F_ اگر قاب عکسی در حمام آویزان کرده اید، پیشنهاد می‌کنیم با نصب چراغی در بالای آن، زیبایی اش را دو صد چندان کنید.

G_ یکی دیگراز روش‌های تزئین، استفاده از شامپوها، صابون‌ها، اسپری‌های بدن و … با جلد زیبا است که می‌تواند تغییری در یکنواختی محوطه حمام ایجاد کند.

H_ برای ایجاد فضایی رمانتیک در حمام، می‌توانید از شمع‌های زیبا و معطر استفاده کنید. با قرار دادن شمع‌هایی رنگی در اطراف وان و یا بر روی قفسه‌ها و یا بر روی پیشخوان کنار دست شویی کنتراست لازمه را با رنگ دیوار و کاشی‌های حمام ایجاد کنید.

I_ یکی از کارهای موثر در تغییر جلوه حمام، استفاده از گلدان‌های زیبا و متفاوت گل در حمام است. گلدان‌های دیواری و باکس‌های گل بهترین گزینه برای استفاده در این فضای خاص می‌باشند. البته گلدان‌ها و گل‌های شیشه‌ای دست ساز نیز منظره زیبایی را بر روی پیشخوان یا اطراف وان یا کنار در ورودی ایجاد می‌کنند.

J_ یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای تغییر نمای حمام استفاده از تزئینات دکوری همچون گل‌های خشک، زنجیر و … برروی در کابینت‌ها و کمدهاست.

K_ درون سفال‌ها، ظرف‌های سنتی و زیبا و یا کاسه‌های شیشه‌ای رنگ آمیزی شده صابون‌ها و لوازم‌های آرایشی خود را قرار دهید و اطراف آن‌ها را با شیشه‌ها و مروارید‌های بدلی رنگی پر کرده و تزئین نمائید. برای زیبایی بیشتر، می‌توانید در کاسه‌ها را با استفاده از زنجیرها و ربان‌های رنگی، زیبا ببندید.

L_ اگر فضای خالی در حمام موجود است، می‌توانید از دستگاه پخش سی دی استفاده کنید. گوش دادن به موسیقی‌های آرام بخش به هنگام استحمام، برای آرامش و تمدد اعصاب بسیار خوب است.

M_ میز کوچک یا یک صندلی حصیری زیبا می‌تواند فضای درون حمام را تغییر دهد.

N_ در نهایت پیشنهاد ویژه ایی را برای گرمایش فضای حمام شما داریم و آن نصب یک حوله گرم‌کن باریک و بلند است که می‌تواند حوله‌های شما را گرم و خشک نگه‌دارد و احساس آرامشی را برای شما به ارمغان بیاورد.


دیدن منابع مطالب

مجله هنر مطالب آموزشی راهنمای نتخاب لوازم هنر هنر خطاطی هنر دکوراسیون هنر صنایع دستی هنر نقاشی هنر عکاسی
💎 Ads 2

💎 Ads 2

اپلیکیشن
💎 بنر هنرآموز

💎 بنر هنرآموز

💎 بنر کتابهای صوتی

💎 بنر کتابهای صوتی

💎 بنر مجله هنر

💎 بنر مجله هنر

💎 بنر موزیکهای بیکلام

💎 بنر موزیکهای بیکلام

💎 بنر نمایشگاه

💎 بنر نمایشگاه

💎 بنر روزنامه هنر

💎 بنر روزنامه هنر

💎 بنر تماشاخانه

💎 بنر تماشاخانه

تلگرام
برگی نو (طبیعت نیشابور) ¦ نمایشگاه آثار عبدالله محمودی

برگی نو (طبیعت نیشابور) ¦ نمایشگاه آثار عبدالله محمودی

ما هیچ ما نگاه ¦ نمایشگاه آثار نرگس زارعی

ما هیچ ما نگاه ¦ نمایشگاه آثار نرگس زارعی

خواب رنگ‌ها ¦ نمایشگاه آثار الناز عبدالهی نژاد

خواب رنگ‌ها ¦ نمایشگاه آثار الناز عبدالهی نژاد

گنجه ی‌ هنر ¦ نمایشگاه آثار بنفشه اسداله زاده

گنجه ی‌ هنر ¦ نمایشگاه آثار بنفشه اسداله زاده

رقص سماع ¦ نمایشگاه آثار مهناز جعفری

رقص سماع ¦ نمایشگاه آثار مهناز جعفری

دفتری دیگر از ستاوند ¦ نمایشگاه گروهی

دفتری دیگر از ستاوند ¦ نمایشگاه گروهی

دریا و زندگی ¦ نمایشگاه آثار کتایون فرجی

دریا و زندگی ¦ نمایشگاه آثار کتایون فرجی

تصاویر پنهان ¦ نمایشگاه آثار یحیی صنعتی

تصاویر پنهان ¦ نمایشگاه آثار یحیی صنعتی

خاکم ایران ¦ نمایشگاه آثار احمدرضا زنگنه

خاکم ایران ¦ نمایشگاه آثار احمدرضا زنگنه

گیلان را باید زیست ¦ نمایشگاه آثار هاجر اسماعیل زاده پیربازاری

گیلان را باید زیست ¦ نمایشگاه آثار هاجر اسماعیل زاده پیربازاری

ترنم ¦ نمایشگاه آثار معصومه استادی

ترنم ¦ نمایشگاه آثار معصومه استادی

بیکران ¦ نمایشگاه آثار مریم منصوری

بیکران ¦ نمایشگاه آثار مریم منصوری

اینستاگرام گالری لیلیت

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم