⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ می‌توانید از این نمایشگاه دیدن فرمائید و دیگران را به گالری هنری لیلیت دعوت نمائید، بازدید بصورت شبانه‌روزی برای عموم آزاد است …

بوف کور در نگاه نقاشان معاصر ¦ نمایشگاه گروهی

بوف کور در نگاه نقاشان معاصر ¦ نمایشگاه گروهی

« برگزار شده در گالری هنری لیلیت »

هنرمند: الهام شیخ‌الاسلامی خیاوی

هنرمند: زهرا کلهر

هنرمند: فاطمه کردلو

هنرمند: مهرناز مدقالچی

❖ بوف کور در نگاه نقاشان معاصر ❖

مدتی است که تجربه سبک‌ها و شیوه‌های مختلف در بازنمایی موضوعات و فرم‌ها دغدغهٔ هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه بوده است. ما قصد داشتیم تا توانایی خود را در مواجهه با ایده‌ها و شیوه‌های مختلف کاری در حوزه هنرهای تجسمی به چالش بکشیم. از این رو در تابستان 1400 ایدهٔ تصویرسازی یکی از آثار داستانی ادبیات معاصر ایران از نگاه نقاشان کلید خورد. بدین جهت بعد از بررسی آثار مختلف این حوزه، به اتفاق «بوف کور» اثر شناخته شده و تحسین شدهٔ «صادق هدایت» را به عنوان موضوع فعالیت خود انتخاب کردیم.

دلیل انتخاب این اثر، علاقه جمعی ما برای رویارویی با دورن گرایی و حالت مرموز و بیمارگونه شخصیت اصلی داستان بود. همچنین وجود فضای سورئالیستی در داستان هدایت موجب می‌شد آزادی عمل بیشتری در دخالت دادن برداشت خود به عنوان خواننده، در آثار خود داشته باشیم.

بعد از سه سال فعالیت مداوم در عرصهٔ نقاشی به صورت آکادمیک در دانشگاه و تجربهٔ آزادانه سبک‌های مختلف؛ می‌توان گفت محدود شدن در چارچوب خاص و تعریف شده برای ما بسیار چالش برانگیز بود. از این جهت این فعالیت سبب بروز نگاه و سبک کاری جدید و درگیر شدن، نسبت به آثار شخصی گذشته ما شد. همه نقاشی‌ها برگرفته از بخشی از داستان (بوف کور) است که به لحاظ تاثیرگذاری متن و فرم، ما را در جهت احقاق این مهم یاری نموده است.

هنرمندان در این نمایشگاه با محوریت اثر «بوف کور» داستان مشهور «صادق هدایت»، آثاری متمایز و منحصر به فرد را خلق نموده اند، که غالبا در سبک «سورئالیسم» می‌باشند. آثاری مفهومی و معناگرا، که هر بیننده‌ای را ساعت‌ها مجذوب خود می‌کند و هر فردی با هر ذهنیت و نگرشی، می‌تواند برداشت شخصی خود را از آثار ایشان داشته باشد.

اخطار: هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد!

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم