راهنمای انتخاب و خرید کاناپه خوب

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

راهنمای انتخاب و خرید کاناپه خوب
کاناپه یکی از وسایلی است که می‌توان از آن استفاده‌های مختلفی کرد. خوابیدن، لم دادن جلوی تلویزیون و خواندن کتاب همگی از موارد استفاده کاناپه هستند. حتی می‌توان از برخی از انواع کاناپه در اتاق پذیرایی و برای مهمانی‌های رسمی استفاده کرد…

کاناپه‌ها در مجموع اشیای بزرگی در اتاق محسوب می‌شوند، پس حتما لازم است قبل از خرید به اندازه اتاق و دیواری که کاناپه به موازات آن خواهد بود دقت کنید. اگر اتاق، کوچک است بهتر است از کاناپه‌های جمع و جورتر استفاده کنید زیرا وجود یک شیء بزرگ خانه تان را کوچکتر نشان می‌دهد.

کاناپه‌ها، طرح‌ها و شکل‌های متنوعی دارند اما اگر قبل از خرید به برخی از نکات توجه کنید می‌توانید انتخاب مناسب تری داشته باشید. ابتدا مورد استفاده کاناپه را مشخص کنید. آیا می‌خواهید آن را در اتاق نشیمن و جلوی تلویزیون استفاده کنید یا در اتاق پذیرایی چه افرادی از کاناپه بیشتر استفاده می‌کنند به عنوان مثال برای یک فرد قدبلند کاناپه بسیار نرم مناسب است که فرد هنگام نشستن در آن فرو برود. اما برای فردی که زانودرد دارد کاناپه باید سفت‌تر و قسمت پشت آن نیز کاملاً سفت و محکم باشد تا فرد راحت‌تر بتواند از روی کاناپه بلند شود.
بعد از مشخص کردن مورد استفاده کاناپه، انتخاب شکل کلی آن راحت‌تر خواهد شد.

کاناپه‌ای که برای خوابیدن و لم دادن جلوی تلویزیون استفاده می‌شود باید نرم و با کوسن‌های فراوان باشد. کاناپه‌هایی که دسته‌های کوتاه دارند می‌توانند هم برای استراحت استفاده شوند و هم برای پذیرایی از مهمانان رسمی. همچنین کاناپه‌هایی که پشتی آن‌ها کمی حالت خمیده دارد و سفت‌تر هستند بیشتر در اتاق پذیرایی کاربرد دارند.

پارچه‌های ابریشمی و ظریف که احتیاج به مراقبت ویژه‌ای دارند فقط برای رویه کاناپه اتاق پذیرایی که از آن کم استفاده می‌شود مناسب هستند.در عوض بهتر است کاناپه اتاق نشیمن رویه ضخیم تری داشته باشد و جنس آن به گونه‌ای باشد که به راحتی تمیز شود. پارچه‌های طرح دار معمولاً کمی کثیف شدن یا لکه‌های کوچک را نشان نمی‌دهند و بعد از سالها استفاده، کمتر مستعمل به نظر می‌آیند.

برای بیشتر انواع اتاق‌ها، مخصوصاً اتاق‌های کوچک کاناپه‌ای با یک رنگ خنثی بسیار مناسب است. می‌توانید این کاناپه را با کوسن‌هایی با رنگ‌های تندتر تزئین کنید. البته اگر می‌خواهید کاناپه نقطه کانونی اتاق باشد می‌توانید از رویه‌هایی با رنگ‌های تند که بیشتر به چشم می‌آیند استفاده کنید. در این صورت بهتر است رویه کاناپه طرح دار نباشد
هنگام خرید کاناپه در انتخاب یک جنس مناسب و با کیفیت بسیار دقت کنید. یک کاناپه خوب می‌تواند بین 10 تا 15 سال عمر مفید داشته باشد.

اگر می‌خواهید رویه کاناپه دوام بیشتری داشته باشد بهتر است از چرم استفاده کنید. کاناپه‌های چرمی طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی دارند و دیگر محدود به دو رنگ سیاه و قهوه‌ای نیستند.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت