با وسایل قدیمی دکوراسیونی ارزان قیمت و زیبا طراحی کنیم

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

با وسایل قدیمی دکوراسیونی ارزان قیمت و زیبا طراحی کنیم
در این مطلب خواهیم آموخت که چگونه می‌توانیم اتاق‌های خانه را با وسایل تزئینی بسیار کوچک که کار دستتان بوده و به راحتی می‌توانیم آن‌ها را درست کنیم، زیبا ساخته و چیدمانی زیبا و جدید با خلاقیت‌های خودتان داشته باشیم.

قفسه‌های کتاب
بهتر است قفسه‌هایی کوچک را در دو طرف شومینه قرار داده و داخل آن‌ها را با کتاب پر کنید.مهم این است که این قفسه‌ها باید کوچک و در نهایت دو طبقه باشد تا جای کمی را اشغال کند و وسیله‌ای است که بسیار هم مورد استفاده می‌باشد.

نکته :
قرار دادن یک آینهٔ بزرگ به یک گوشهٔ دیوار هم بسیار ضروری می‌باشد و بهتر است این آینه در قاب قهوه‌ای رنگ و در یک کنج باشد .

بالش چین دار
مواد لازم :
نیم متر پارچهٔ رنگی ساده
نیم متر پارچهٔ گلدار
نخ و سوزن
الگوی بالش

1 – سه رنگ متفاوت پارچه را تهیه کرده و آن‌ها را به صورت نوارهایی باریک در می‌آوریم و بهتر است اندازه عرض این نوارها با یکدیگر کمی متفاوت باشد تا هنگامی که روی هم می‌افتد زیباتر نشان داده شود.

2 – هر کدام از نوارهای درست شده را چین می‌دهیم و دقت داشته باشید که چین‌های به وجود آمده دقیقا یک اندازه باشد .

3 – نوارهای پارچه‌ای آماده شده را یکی یکی به صورت طبقه‌ای به هم می‌دوزیم و در واقع به مانند یک دامن پلیسه‌ای در می‌آوریم.

4 – در آخر بالش مورد نظر را آورده و این تکه پارچه‌ای درست شده را روی یک طرف آن می‌دوزیم و برای دوختن آن دقت کنید که دورتادور آن کاملا دوخته شود و با این کار روی بالش را زیبا کرده وآن را روی مبلمان قرار می‌دهیم.

طاقچه شومینه
از انواع پارچه‌های رنگی و طرح دار و در عین حال بسیار ساده و زیبا استفاده کرده و آن‌ها را قاب کرده و روی شومینه قرار می‌دهیم.

نکته :
بهتر است از قاب‌های مشکی رنگ استفاده شود تا جلوهٔ بیشتری پیدا کند.

دیوار تلویزیون
به جای آنکه تلویزیون را روی یک دیوار ساده نصب کنید بهتر است در ابتدا روی دیوار مورد نظر یک قاب سیاه رنگ و بزرگتر از اندازهٔ تلویزیون نصب کنید و سپس داخل آن تلویزیون را قرار دهید تا نمای زیباتری پیدا کند.

کاسه کاغذی
از انواع کاغذ روزنامه‌ها و مجله‌ها استفاده کرده و کاسه‌های کاغذی درست می‌کنیم.
1 – کاغذهایی که استفاده می‌شود بهتر است طرح‌های زیبایی داشته و در نهایت آن‌ها را در قالب یک کاسه برش می‌زنیم.

2 – تمامی این‌ها را به کمک چسب به هم می‌چسبانیم و تا شکل یک کاسه در آید.

3 – بهتر است بعد از آن که فرم کاسه درآمد ،روی آن چند لایهٔ دیگر از کاغذ بچسبانیم تا به صورت مقوایی کاملا ضخیم در بیاید .

4 – در این مرحله روی کل سطح کاسه را با پلاستیک می‌پوشانیم و در واقع لایهٔ رویی آن پلاستیکی می‌شود تا به هنگام خیس شدن از بین نرود.

شومینه
شومینهٔ خانه بهتر است با کاشی‌های مرمری درست شود .معمولا شومینه در اتاقی که بیشتر در آن جا می‌نشینید قرار دارد و بهتر است از موزاییک و کاشی‌های مرمری کاملا سفید رنگ برای درست کردن آن استفاده شود .
نکته :
بهتر است بر روی میز وسط مبلمان این قسمت از خانه همان کاسه کاغذی را قرار دهیم.

دیوار میز ناهارخوری
دیوار نزدیک به میز ناهار خوری را در نظر گرفته و روی آن قاب‌هایی زیبا نصب می‌کنیم. برای درست کردن این قاب‌ها بهتر است از بوم و پارچه استفاده کنید، به این ترتیب که روی بوم پارچه‌های ساده‌ای را چسبانده و بعد طرح‌هایی مشکی رنگ روی آن استنسیل می‌کنیم و یکی یکی آن‌ها را به دیوار نصب می‌کنیم. یک رومیزی بسیار زیبا که روش درست کردن آن را در تصویر بعدی گفته ایم را هم روی این میز قرار می‌دهیم.

رومیزی پارچه‌ای
این رومیزی بسیار باریک و ظریف می‌باشد و برای قرار دادن زیر گلدان بسیار مناسب است و می‌توان آن را روی میز انداخت.
1 – در ابتدا پارچه‌های رنگی را به صورت نوارهای باریکی درآورده و آن‌ها را به صورت مارپیچ به هم وصل کرده و در نهایت تعداد زیادی گل‌های پارچه‌ای درست می‌کنیم.

2 – در این مرحله تمامی این گل‌های پارچه‌ای درست شده را به هم کوک زده و وصل می‌کنیم و در نهایت یک تکه قالیچه‌ای شکل درست می‌کنیم.

دیوار بالای کمد موجود در راهرو
می‌توان به دیوار یک سری طبقات چوبی کوبیده و برای این کار بهتر است تمامی آن‌ها را با اسپری مشکی و مات رنگ زده تا نمای زیباتری پیدا کند. سپس روی تمامی آن‌ها یک سری وسایل زیبا قرار می‌دهیم. مثلا روی یک طبقه فنجان‌های زیبا و روی دیگری یک جام زیبای بنفش رنگ قرار می‌دهیم و به این ترتیب یک گوشه از این دیوار را به این زیبایی تزئین می‌کنیم. یک دسته گل کاغذی روی میز زیر این دیوار قرار میدهیم که در تصویر بعدی روش درست کردن این گلدان زیبای کاغذی را به شما یاد داده ایم.

دسته گلی از گل‌های کاغذی
دسته گلی زیبا از گل‌های رنگی که اصلا احتیاجی به آب دادن ندارد !
مواد لازم :
کاغذ
پانچ یا سوراخ کن
لوله‌های پلی اکریلونیتریل برای ساقه
دکمه.

1 – برای درست کردن گلبرگ‌ها در ابتدا کاغذهای رنگی تهیه کرده و آن‌ها را به صورت نوارهای باریکی برش می‌زنیم .

2 – دو سر این نوارهای باریک و کوتاه را با پانچ سوراخ کرده و سپس تمامی آن‌ها را به صورت لوله در آورده ،طوری که تمامی سوراخ‌ها به یک نقطه برسند.

3 – حال در این مرحله باید یک دکمه روی این سوراخ بدوزیم و با این کار تمامی گلبرگ‌ها را به هم متصل کنیم.وسط گلبرگ‌ها با این دکمه زیبا می‌شود.
به این ترتیب تعداد زیادی از این گل‌های کاغذی را درست کرده و تمامی آن‌ها را به لوله‌هایی که داریم می‌چسبانیم و آن‌ها را در گلدان قرار می‌دهیم.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت