با استفاده از شابلون‌ها، جزایر استوایی را به دکوراسیون خود بیاورید

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

با استفاده از شابلون‌ها، جزایر استوایی را به دکوراسیون خود بیاورید
برچسب‌های بزرگ دایره‌ای را روی پارتیشن بچسبانید. بقیه قسمت‌ها را این بار قرمز هندوانه‌ای کنید. بگذارید رنگ کاملا خشک شود سپس برچسب‌ها را بکنید.
با استفاده از شابلون ( استنسیل ) و کشیدن شکل‌های استوایی روی وسایل کهنه، تغییر دکوراسیون دهید و حس بودن در جزایر را به خانه خود آورید.
شابلون ( استنسیل‌ها ) الگو و اشکالی جالب‌ و روشی مفید برای ایجاد طرح بر روی وسایل قدیمی هستند. به راحتی با این روش از وسایل مجدد استفاده کرده، با دکوراسیونی جدید خود برای میهمانی آماده شوید.

1 – صندلی فلزی یا چوبی ساده را با شابلون شکوفه‌های درشت تغییر دهید
از رنگ قرمز لاتکس برای رنگ کردن داخل شابلون استفاده کنید. با قلم‌مو یا فوم مخصوص جاهای خالی را با حالت ضربه زدن پر کنید. بعد از خشک شدن برای محافظت از طرح ایجاد شده، روی آن دو بار پلی‌اورتان اسپری کنید.

2 – نمای کمدها را با طرح برگ‌های پهن استوایی تغییر دهید
یک بوم بزرگ نقاشی، شابلون برگ پهن و سه رنگ سبز تهیه نمایید. ابتدا یکی از رنگ‌ها را استفاده کنید و بعد از خشک شدن، ورق شابلون را روی لبه برگ قبلی گذاشته به ترتیب از رنگ دوم و بعد از خشک شدن از رنگ سوم استفاده نمایید. بوم را به در کمد پیچ و دستگیره‌ها را رنگ کنید.

برای تمیزتر درآمدن کار، می‌توانید طرح را اول روی یک تخته ساده امتحان کنید. سعی کنید لبه برگ‌ها روی هم قرار بگیرند تا حالت جنگل‌های استوایی را تداعی کنند.

وسایل چوبی ساده داخل انباری مانند این جاگلدانی را با رنگ کردن تغییر دهید
پایه‌ها را با استفاده از رنگ لاتکس خردلی کنید و برای لبه‌ها از غلطک و رنگ روشن‌تر استفاده نمایید. سپس دور کار را حاشیه بزنید.

میز ساده قدیمی را برای ورود میهمان‌ها آماده کنید
ابتدا آن را با رنگ لاتکس سفید کنید. با روش شابلون، طرح آناناس را روی آن پیاده کنید. بهتر است از الگوی پشت چسب‌دار استفاده کنید. از نظر گرافیکی طرح را تا لبه میز ادامه دهید. میز را دوباره رنگ کنید ولی این بار نارنجی. با برداشتن برچسب، شکل آناناس به خوبی خود را روی میز نشان می‌دهد.

پارتیشن فلزی را ابتدا سفید کنید
برچسب‌های بزرگ دایره‌ای را روی پارتیشن بچسبانید. بقیه قسمت‌ها را این بار قرمز هندوانه‌ای کنید. بگذارید رنگ کاملا خشک شود سپس برچسب‌ها را بکنید.

برای سریع و یک دست شدن کار روی سطوح بزرگ مانند دیوار، مبلمان و پارچه؛ از غلطک رنگ استفاده کنید. شابلون چسبی را روی سطح مورد نظر بچسبانید و روی آن را راحت غلطک بزنید.

در مورد کار بر روی سطوح کوچک مانند کارت‌پستال، تی‌شرت یا کارهای هنری می‌توانید از اسپری استفاده کنید. برای جلوگیری از پاشیدن رنگ به اطراف، دور کار را با چسب بپوشانید.

در مورد شابلون‌های کوچک، بهتر است از قلم موی مخصوص استفاده کنید.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت