استفاده از کدام رنگ‌ها دکوراسیون را خلاقانه‌تر می‌کند

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

استفاده از کدام رنگ‌ها دکوراسیون را خلاقانه‌تر می‌کند
امروزه می‌دانیم که رنگ‌ها روی حالات و خلق و خوی شما تاثیر می‌گذارند، اما آیا رنگ‌ها می‌توانند شما را باهوش‌تر کنند ؟
رنگ‌های دکوراسیون تاثیر بسیاری در روحیان شما دارند و بعضی از رنگ‌ها شما را خلاق‌تر و باهوش‌تر می‌کنند.

از رنگ‌ها هوشمندانه استفاده کنید
نه تنها رنگ‌هایی که برای تزیین دکوراسیون خانه خود استفاده می‌کنید روی حس و حال شما تاثیر می‌گذارند، بلکه روی انرژی، خلاقیت، آرزو و میزان یادگیری نیز تاثیر می‌نهند، که همگی اینها از اجزای لازم فکر و هوش شماست .
بنابراین اگر می‌خواهید هوش خود را تحریک کنید، دکوراسیون و لوازم منزل را از میان این رنگ‌ها انتخاب کنید .

این رنگ‌های دکوراسیون شما را باهوش‌تر می‌کند : رنگ نارنجی
رنگ نارنجی با افزایش اکسیژن رسانی به مغز باعث تحریک فعالیت ذهنی شما می‌شود. همچنین به شما احساس قدرت و آمادگی بیشتری برای انجام کارها می‌دهد. اگر در حال انجام یک پروژه همراه با همسر خود هستید، بهترین مزیتش این است که این رنگ باعث تحریک تعاملات اجتماعی شما می‌شود. ( درحالیکه نسبت به رنگ قرمز کمتر حس پرخاشگرانه و رمانتیک دارد.)

این رنگ‌های دکوراسیون شما را باهوش‌تر می‌کند
رنگ نارنجی نماد قدرت است. اما اینجوری فکر نکنید که مجبورید همه دیوارها را با یک رنگ نارنجی ضخیم برای گرفتن تاثیر مورد نظرتان، رنگ آمیزی نمایید. این رنگ می‌تواند بعنوان یک هارمونی در کنار رنگ‌های دیگر همان تاثیر را روی شما بگذارد. شما همچنین می‌توانید از یک رنگ ملایم‌تر و یا خاکی‌تر مثل هلویی، بهارنارنج، کدو تنبل و یا رنگ غروب آفتاب استفاده کنید. برای جلوگیری از افراط سعی کنید که تنها یک دیوار را رنگ کنید ویا از کوسن و اشیا زینتی دیگر استفاده کنید .
اگر به طور طبیعی بیش فعال هستید و یا خیلی زود عصبانی می‌شوید، نباید از رنگ نارنجی تند استفاده کنید.
همچنین اگر زود پریشان می‌شوید، از استفاده از نارنجی تند خود داری کنید. برای کسانی که مبتلا به بیماری ADHD (بیش فعالی) هستند نیز رنگ مناسبی نمی‌باشد. از این رنگ برای رنگ آمیزی آشپزخانه خود استفاده نکنید چون این رنگ گرسنگی را بیشتر می‌کند.

این رنگ‌های دکوراسیون شما را باهوش‌تر می‌کند : رنگ زرد
رنگ زرد نیز تحریک کننده فعالیتهای ذهنی است، اما استفاده بیش از حد رنگ زرد شما را کمی حساس می‌کند. از آنجایی که کمک می‌کند تا حافظه شما فعالیت بیشتری داشته باشد، تمرکز شما را افزایش داده و ( در موارد کمی ) خلاقیت شما را زیاد می‌کند، رنگ بسیار عالی برای استفاده در جایی که درس می‌خوانید، کارهای دستی انجام می‌دهید و یا روی پروژه‌های بزرگ کار می‌کنید است.

از رنگ‌های زرد تیره دور بمانید. چون ممکن است خلاقیت شما را از بین ببرد بخاطر همین است که استفاده از این رنگ توصیه نمی‌شود و روی گزینه‌های روشن‌تر ( و یا رنگ پریده‌تر ) تاکید می‌شود. در واقع می‌توانید برای استفاده از رنگ زرد در اتاق، گلهای زرد تازه و یا یک ظرف پر از لیمو قرار دهید .
رنگ زرد زمانی که در تقابل با یک رنگ تیره‌تر یا خنثی قرار می‌گیرد زیباتر نشان می‌دهد.

این رنگ‌های دکوراسیون شما را باهوش‌تر می‌کند : رنگ آبی
آبی آسمانی در کلاس‌های مدارس بسیار محبوب است، برای اینکه بهره وری، شعور و میزان خلاقیت فکری را بالا می‌برد. این رنگ تاثیر آرامش دهنده‌ای دارد و سوخت و ساز بدن را کاسته و اشتها را از بین می‌برد. زمانی که جلوی هیجانات بیش از اندازه زندگی شما گرفته شود، آن وقت زمان زیادی برای اندیشیدن به جزئیات مهم خواهید داشت.

این رنگ‌های دکوراسیون شما را باهوش‌تر می‌کند
از رنگ‌های آبی تیره و یا بسیار روشن نباید در فضاهای کاری استفاده کرد ( مثل اتاق کار، دفاتر خانگی و یا آشپزخانه)، چون این کار واقعا می‌تواند فعالیت شما را سرکوب کند. درعوض، گزینه‌هایی چون فیروزه ای، آبی رنگ پریده، آبی‌های متالیک یا آبی آسمانی مناسب هستند. از رنگ‌های هم خانواده در کنار هم استفاده کنید ،می‌توانید از آبی پررنگ در بالشتان استفاده کنید.
رنگ آبی رنگی با خاصیت قدرت و متمرکز کننده برای افراد بیش فعال و یا پریشان خاطر است که می‌توان در سرتاسر اتاق از آن (در شکل ملایم ترش) در سایه‌های مختلف و در ترکیب با رنگ‌های دیگر استفاده کرد. اگر شما به رنگ‌های طبیعی تمایل دارید،می‌توانید رنگ‌های آبی پررنگ استفاده کرده و یا یکی از رنگ‌های محرک هوش را بکار ببرید.

این رنگ‌های دکوراسیون شما را باهوش‌تر می‌کند : رنگ مشکی
رنگ سیاه با بسیاری از رنگ‌هایی که در بالا ذکر شد، هماهنگ می‌شود، و برای ایجاد یک فضای شیک و مدرن مناسب است. این رنگ می‌تواند ذهن خلاق برخی افراد را تحریک و آن‌ها را حرفه‌ای‌تر و پیچیده‌تر نماید.
خیلی‌ها ممکن است این رنگ را رنگی افسرده کننده بدانند اما با استفاده درست بسیار هم جذاب خواهد بود. فقط مطمئن شوید که رنگ مشکی مثل یک هایلایت است و بر رنگ اصلی غالب نشده باشد.

این رنگ‌های دکوراسیون شما را باهوش‌تر می‌کند : خاکستری
رنگ خاکستری ممکن است برای برخی افراد گزینه بهتری نسبت به مشکی باشد.در حالی که به خودی خود هیچ قدرت محرک هوشی ندارد، ولی با عقل و دانش و استحکام در ارتباط است. همچنین برای بهبود تاثیر رنگ‌های دیگر در اندازه کوچک مناسب است

این رنگ‌های دکوراسیون شما را باهوش‌تر می‌کند : سفید برفی
ما به شما یک طرح کاملا سفید برای افزایش قوای فکریتان پیشنهاد نمی کنیم مگر آنکه نویسنده رمان‌های عاشقانه باشید. این رنگ اغلب برانگیزاننده احساسات و یا دلتنگ شدن است که هر دوی اینها می‌توانند مانع فکر کردن به حال و آینده شوند. با این حال رنگ سفید رنگی مناسب برای استفاده در هر یک از زمینه‌هایی که در بالا گفته شده می‌باشد. این رنگ به وضوح ذهن شما را یاری می‌کند و شما را به پاک کردن چیزهای درهم برهم و موانع تشویق می‌کند (جسمی و روحی)


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت