چگونه دکوراسیون خانه خود را با رنگ‌ها بهاری کنیم؟

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

چگونه دکوراسیون خانه خود را با رنگ‌ها بهاری کنیم؟
با بهره گیری از رنگ‌های روشن و پر انرژی دکوراسیون خانه خود را طوری طراحی کنید که به حال و هوای روزهای بهاری نزدیک‌تر شود و از آن لذت ببرید.
برای اتاق خواب در ابتدا دیوارهای آن را با رنگ‌هایی چون رنگ زیبای بنفش رنگ کنید و سپس برای بالش‌ها و ملحفه‌ها از پارچه‌های رنگی و طرح دار و گلدار استفاده کنید و در نهایت میز کنار تخت را هم با وسایل پر زرق و برق دار تزئین کنید.

طبیعت بهاری
برای طراحی اتاق نشیمن که معمولا پر رفت و آمد‌ترین اتاق خانه می‌باشد از رنگ‌های شاد استفاده کنید. در این مدل دکوراسیون می‌توانید بدون آنکه هزینه زیادی را صرف کنید به بازار مخصوص فروش اشیاء ارزان قیمت یا دست دوم بروید و مثلا با خرید یک گلدان گل نارنجی رنگ فضای خانه را کاملا زنده و بهاری کنید.

اتاق خواب بهاری
برای اتاق خواب در ابتدا دیوارهای آن را با رنگ‌هایی چون رنگ زیبای بنفش رنگ کنید و سپس برای بالش‌ها و ملحفه‌ها از پارچه‌های رنگی و طرح دار و گلدار استفاده کنید و در نهایت میز کنار تخت را هم با وسایل پر زرق و برق دار تزئین کنید.

تصاویر پس زمینه
می‌توان الگوی روی کاغذ دیواری اتاق‌ها را بسیار آسان به روز رسانی کرد. به این ترتیب که می‌توانید تصویر زمینه را با جابه جایی و تغییر تصاویر روی آن کاملا تغییر دهید.

قاب‌های مدور روی دیوار
روی دیوار اتاق نشیمن می‌توانید انواع قاب‌های مدور که به رنگ زرد هستند و انتقال دهنده انرژی می‌باشند را نصب کنید. این طراحی بسیار چشم گیر می‌باشد و با هزینه کمی می‌توانید خانه را به این راحتی و زیبایی تزئین کنید. نکته آن است که این قاب‌ها بسیار سبک هستند.

تزئین روی میز با استفاده از ظروف
می‌توانید یکدست ظروف تخم مرغی را روی یک میز در کنار یکدیگر قرار دهید و هر کدام از این فنجان‌ها را با انواع چیزها مانند گل‌هایی که از شاخه بریده شده اند، یا آب نبات‌ها و شکلات‌ها و یا حتی با کاغذهای رنگی پر کنید.

برچسب روی دیوار
در اینجا روی دیوار یکی از اتاق‌ها مانند دیوار مربوط به اتاق مطالعه عکس برگردان یک درخت بلند را به عنوان پس زمینه روی نقاشی دیوار بچسبانید و سپس به شاخه‌های آن انواع قاب عکس‌های خانوادگی را نصب کنید.

نقاشی روی دیوار
در این نمونه می‌توانید نقش و نگارهای بهاری با ترکیبی از رنگ‌های شاد را روی دیوار طراحی کنید و دیوارهای ساده خانه را بهاری کنید.

میوه و گل
می‌توانید در یک گلدان پر از آب لاله‌های زرد رنگ یا دیگرگل‌های بهاری را قرار دهید و در کنار آن بشقاب میوه‌ای مثلا پر از سیب قرار دهید و به این ترتیب گوشه‌ای از خانه را برای صرف میوه اینگونه زیبا و رویایی تزئین کنید.

قاب‌های سنتی
می‌توانید داخل یکسری قاب‌های چوبی و ساده زیر لیوانی‌های گردی را که معمولا داخل هر خانه‌ای پیدا می‌شوند و روی آن‌ها طرح‌های گوناگونی چاپ شده قرار دهید و به این ترتیب آثاری زیبا و سنتی را به همین راحتی خلق کنید .

اسپری کردن دیوارها
دیوارها را با اسپری سفید طراحی کنید و سعی کنید به صورت یکدست آنرا بپاشید .نزدیک این دیوار یک قفسه کشویی و یک صندلی سفید رنگ که طرح آن به طرح دیوارها کمی نزدیک باشد را قرار دهید.

بهار سبز رنگ
فصل بهار بر پایه سبز استوار است و به این ترتیب برای نزدیک کردن فضای خانه به روزهای بهاری به راحتی می‌توانید یک گلدان پر از سرخس‌های سبز رنگ تهیه کنید و برای این کار سعی کنید که ساقه تمامی سرخس‌ها را کاملا بگیرید و آن‌ها را در یک گلدان شیشه‌ای بگذارید.

طراحی خیره کننده
می‌توانید از ساده‌ترین ابزار برای تغییر فضای خانه استفاده کنید به این ترتیب که با استفاده از رنگ شاد صورتی به راحتی می‌توانید احساس شادی را به فضای خانه انتقال دهید. برای اینکار رنگ یک دیوار یا کل اتاق را صورتی کنید و از پرده صورتی رنگ برای پنجره‌ها و از فرشی با ترکیب رنگ‌های صورتی استفاده کنید و به همین راحتی دکوراسیون این اتاق را به روزهای بهاری نزدیک کنید و از آن لذت ببرید.

درست کردن یک چراغ زیبا
از یک سبد تخم مرغ استفاده کنید و آن را برعکس بگذارید و سپس یک تکه پارچه سفید رنگ را به اندازه طول و عرض داخل سبد برش بزنید و ادامه پارچه را بگذارید آویزان بماند و از سوراخ پائین سبد برای سیم کشی برق استفاده کنید و به این ترتیب یک چراغ زیبا درست کنید و از نور آن لذت ببرید.

طراحی ساده و روشن در فصل بهار
برای طراحی اتاق‌ها از لوازم و وسایل با رنگ‌های روشن استفاده کنید و پیشنهاد می‌شود که از رنگ سفید استفاده کنید و مخصوصا پردهٔ اتاق‌ها را روشن در نظر بگیرید.

پنجره‌های روشن
گاهی اوقات همه شما نیازمند آن هستید که برای روبرو شدن با یک فصل جدید تغییراتی را در اتاق به وجود آورید .مثلا در فصل بهار باید برای پنجرهٔ اتاق‌ها از پرده‌هایی به رنگ روشن و سفید استفاده کنید تا نور زیادی به اتاق بتابد.

قفس‌های تزئینی
می‌توان از محفظه‌ها و قفسه‌های قدیمی که به صورت آهنی یا چوبی می‌باشند و برای پرندگان استفاده می‌شوند برای دکوراسیون خانه استفاده کنید. البته باید آن‌ها را به صورت تخیلی تزئین کرد به این ترتیب که مثلا می‌توانید یک لانه‌ای از تخم مرغ داخل آن قرار دهید و یا اینکه مثلا آن را آبی کنید .

آثار هنری روی دیوارها
می‌توانید بر روی فضای خالی دیوارها قاب‌هایی ساده که روی آن‌ها انواع چاپ‌های رنگارنگ از گل‌ها و گیاهان می‌باشد را نصب کنید .


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت