اهمیت چیدمان میز غذاخوری در طراحی دکوراسیون

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

اهمیت چیدمان میز غذاخوری در طراحی دکوراسیون
یکی از مهم‌ترین وسایل در دکوراسیون اشپزخانه و محیط غذاخوری میز ناهارخوری است اگر چه می‌توان از آن در پذیرایی و یا بسته به ساختار محیط در محل دیگری نیز استفاده کرد ولی قطعا مناسب‌ترین مکان برای آن برای یک خانه در آشپزخانه است. اینکه چه مدل میز ناهارخوری باید در محیط شما استفاده شود به عوامل زیادی بستگی دارد که ما در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

تاثیر میز ناهارخوری
میز ناهارخوری نه تنها مکانی برای جمع شدن اعضای خانواده و میل غذا بلکه یک نقطه کانونی مهم در دکوراسیون است. بنابراین اگر می‌خواهید یک ست غذاخوری بخرید که مدت‌های طولانی داشته باشید، باید در خرید آن از لحاظ استحکام، جا دادن افراد کافی و شکل و اندازه دقت کنید. فرقی نمی‌کند برای این کار چقدر می‌خواهید هزینه کنید؛ این ست ناهارخوری چه گران چه ارزان قرار است برای شما کاربردی بوده و از لحاظ زیبایی و راحتی نیز نیاز شما را تأمین کند

1. میز ناهارخوری محکم انتخاب کنید!
اگر می‌خواهید میز و صندلی داشته باشید که در جشن‌ها و مهمانی‌ها یا با وجود داشتن بچه‌های کوچک و بازیگوش، مدت زیادی برای شما دوام بیاورد، میزهای چوبی (چوب طبیعی مثل گردو، افرا، بلوط و…) بهترین گزینه هستند. چوب‌های کامپوزیت مانند چوب‌های چندلا و ام دی اف مقاوم و مقرون به صرفه هستند اما به محکمی چوب‌های طبیعی نمی باشند.

2. شکل میز را طوری انتخاب کنید که به هر فضایی بخورد!
میزهای گرد برای فضاهای کوچک‌تر بسیار مناسب هستند.چیدمان صندلی‌ها در گرداگرد آن‌ها راحت‌تر است و می‌توانند حتی صندلی‌های بیشتری را در مواقعضروری جای دهند.در صورتی که میزهای مستطیلی به دلیلی پایه‌ها و اضلاع شان از این انعطاف پذیری برخوردار نیستند.

3. شیشه روی میز ناهارخوری را دریابید!
میزهای شیشه‌ای همیشه محبوب بوده اند زیرا با انواع سبک‌های دکوراسیون هماهنگی دارند.سطح براق آن‌ها برای فضاهایی که نیاز دارند بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر برسند به خوبی عمل می‌کند.شیشه‌هایی که امروزه در سطح این میزها به کار می‌رود مقاوم به ضربه و خراش بوده و امن هستند.ضمن اینکه می‌توانید شیشه‌ها را در انواع رنگ‌ها انتخاب کنید.
اگر می‌خواهید جذابیت چوب و شیشه را در کنار هم داشته باشید می‌توانیدبر روی سطح میز ناهارخوری چوبی خود، یه صفحه شیشه‌ای نیز داشته باشید که هم چوب میزرا از آسیب حفظ می‌کند و هم برق خاصی به فضا می‌بخشد.

4. با میز ناهارخوری سفید مهمانانتان را تحت تأثیر قرار دهید!
اگر می‌خواهید میز ناهارخوری شما در دکوراسیون محیط شما بدرخشد، پیشنهاد گروه مبلمان یاشیل ست هایناهارخوری سفید رنگ و کلاسیک است.رنگ سفید همیشه جذاب بوده و دارای قدرت زیادی به خصوص در یک فضای کلاسیک امروزی است.شاید تصور کنید انتخاب خوبی از لحاظ تمیزی نباشد ولی اگر جنسی انتخاب کنید که مرغوب بوده و به راحتیتمیز شود، از تصمیم خود پشیمان نخواهید شد.

5. اگر در جای موقتی هستید، این میزها را بخرید!
میز و صندلی انتخاب کنید که جا به جایی آن آسان باشد.میزهای چند تکه که قطعات آن‌ها قابل باز شدن است، بهترین گزینه هستند. ضمنا بهتر است سبکی و سنگینی آن‌ها را نیز در نظر بگیرید و جنس‌هایی انتخاب کنید که حملآن‌ها آسان باشد.

6. راحتی صندلی غذاخوری را فراموش نکنید!
صندلی‌ها نیز از اهمیت زیادی برخوردارند.درست است که در هنگام میل غذا زمان کوتاهی را روی این صندلی‌ها می‌نشینید اما همین زمان کوتاهاز اهمیت زیادی برخوردار است و شما باید از راحتی کافی در هنگام میل غذا برخوردار باشید.صندلی‌های مبلی علاوه بر تأمین راحتی شما، در مواقعی که مهمان دارید می‌توانند به عنوان مبل اضافی درفضای نشیمن به کار روند.
میزی را انتخاب کنید که به راحتی قابل حمل باشد. اگر مستاجر هستید و جابه جایی تان بیشتر استمی‌توانید میزی را انتخاب کنید که رویه آن از پایه جدا شود.میز غذا خوری منحنی و گرد برای فضا‌هایی که کوچک اند مناسب‌تر است.به رنگ میز غذا خوری تان توجه کنید زیرا کالایی نیست که هر ساله تعویض شود. بهتر است آن را با دقت انتخاب کنید.برای صفحه رویه میز می‌توانید از سنگ مرمر استفاده کنید. هم زیبایی چشم گیری دارد و هم از مد نمی‌افتد.میز‌های گرد قابلیت اضافه کردن صندلی‌های بیشتری دارد.
می‌توانید از شیشه برای رویه میز استفاده کنید. زیرا هم با هر دکوراسیونی هماهنگ می‌شودو هم به دلیل داشتن سطح براق باعث روشن‌تر شدن فضا می‌شود.در بین تمامی جنس‌های معرفی شده جنس چوب گردو، افرا و بلوط از دوام بالاتری برخوردارند و مناسب اند.بهتر است صندلی‌هایی که انتخاب می‌کنید تشک داشته باشند که افراد پس از مدت کوتاهی نشستن بر روی آن احساس خستگی نکنند.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت