چگونه دکوراسیون اتاق کوچک غذاخوری را بچینیم؟

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

چگونه دکوراسیون اتاق کوچک غذاخوری را بچینیم؟
اگر اتاق غذاخوری شما کوچک باشد حتما تابحال این سوال را از خود پرسیده اید که چگونه باید چیدمان آن را به شیوه مناسب طراحی کرد.
کوچک بودن فضاهای داخلی خانه یکی از معضلات این روزه در همه جای دنیاست. اگرشما هم با کوچک بودن فضای داخلی خانه تان مواجه هستید از راهکارها استفاده کرده و فضاهای زیبایی برای نهارخوری تان بچینید.

یک گوشه دنج و خلوت
اگر اتاق نهارخوری تان کوچک است از یک میز مستطیل کوچک برای گوشنه اتاق تان استفاده کنید. دو طرفی که سمت دیوار است را نیمکت‌های یکسره کار بگذارید و زیر این نیمکت‌ها را کشوای بزرگی بگذارید و از فضای داخلی آن برای قرار دادن لوازم مورد نیازتان استفاده کنید.. برای سمت مقابل آن هم از دو صندلی کوچک حصیری استفاده کنید.

جایی برای صحبت کردن
اگر اتاق تان دارای دو دیوار چسبیده به هم است که هر دو پنجره دارند، برای این اتاق هم از دو نیمکت به رنگد دکوراسیون تان استفاده کنید. برای میز وسط هم از یک میز ساده و کلاسیک به رنگ دکورتان استفاده کنید.

استفاده از دو پوشش برای یک دیوار
برای دیوار اتاق نهار خوری تان از دو نوع پوشش استفاده کنید. برای 2/3 دیوار از پوشش‌های طرحدار مخصوص دیوار با طرح‌های عمودی استفاده کنید تا اتاق تان را بزرگتر نشان دهد. برای 1/3 باقیمانده هم از یک رنگ بسیار روشن برای مثال آبی روشن استفاده کنید.

یک نهار خوری شاد
گوشه‌ای از اتاق تان را در نظر بگیرید و نیمکت‌های چوبی را در دو دو کنج اتاق تان بگذارید. یکی از این دیوارها باید پنجره‌ای رو به حیاط داشته باشد. میز نهار خوری مربع شکل به رنگ چوب را انتخاب کنید. سعی کنید روکش تشک‌های نیمکت با رنگ میزتان یکی باشد. به رنگ پرده اتاق تان روکش صندلی‌ها را انتخاب کنید.

میز نهارخوری متفاوت
اگر در وسط اتاق نشیمن تان جای خالی وجود دارد می‌توانید یک میز گرد کوچک را در آنجا قرار داده و دور آن صندلی بچینید و از آن به عنوان یک میز نهارخوری کوچک استفاده کنید.

گوشه از آشپزخانه
می‌توانید گوشه‌ای از آشپزخانه تان را به عنوان اتاق نهارخوریتان استفاده کنید. برای این که جای کمتری در آشپزخانه تان بگیرد مانند مدلهای قبلی ترکیبی از صندلی و نیمکت را انتخاب کنید.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت