انتخاب چه رنگی برای دکوراسیون حمام مناسب است؟

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

انتخاب چه رنگی برای دکوراسیون حمام مناسب است؟
انتخاب کفپوش مناسب برای حمام به چند دلیل اهمیت دارد، زیرا این انتخاب علاوه بر آنکه سلیقه صاحبخانه را نشان می‌دهد، می‌تواند امنیت، بهداشت و سلامت را برای اعضای خانواده انتخاب کفپوش مناسب برای حمام به چند دلیل اهمیت دارد، زیرا این انتخاب علاوه بر آنکه سلیقه صاحبخانه را نشان می‌دهد، می‌تواند امنیت، بهداشت و سلامت را برای اعضای خانواده به همراه داشته باشد.
اگر تصمیم دارید در روزهای بهاره تغییرات اساسی در حمام و سرویس بهداشتی خود ایجاد کنید، پیشنهاد می‌کنیم توصیه‌های ما را با دقت بخوانید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین کفپوش را برای حمام خانه خود پیدا کنید.

بهترین کفپوش برای حمام کدام است؟
اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین کفپوش را در حمام خانه تان داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ انواع کفپوش‌های سرامیکی بروید.
انتخاب کفپوش سرامیکی 2 فایده دارد؛ اول اینکه شست وشو و رعایت بهداشت آن‌ها در حمام بسیار آسان است و از طرف دیگر این نوع کفپوش‌ها طول عمر بیشتری را در محیط مرطوب و نمناک حمام دارند و می‌توانند برای سال‌های زیادی رنگ، ظاهر و ترکیب خود را حفظ و زیبایی حمام تان را تضمین کنند، اما باید مراقب باشید که هنگام انتخاب سرامیک به عنوان کفپوش حمام تان حتما از سرامیک‌های شیاردار استفاده کنید چون این نوع از سرامیک‌ها امنیت بیشتری را در حمام برای شما ایجاد می‌کنند و شیارهای آن‌ها مانع از سرخوردن شما در حمام می‌شود.

چرا نباید حمام تان آبی باشد
از آنجهت که محیط حمام سرد مو مرطوب است، متخصصان رنگ درمانی بر این باورند که استفاده از رنگ‌های سرد مانند رنگ آبی، بنفش و سبز برای حمام نمی‌تواند انتخاب چندان مناسبی باشد، زیرا به مرور زمان می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌های مفصلی و استخوانی را در افراد بالا ببرد. این درمانگران بر این باورند از آنجا که محیط حمام همواره رطوبت دارد، بهتر است برای رنگ آمیزی آن یا انتخاب کفپوش سراغ رنگ‌های روشن یا گرم مانند کرم، شیری، شکلاتی روشن یا نسکافه‌ای برویم تا به این ترتیب بتوانیم میزان سردی و رطوبت این فضا را که بی شک بر ساختار اسکلتی بدن تاثیر می‌گذارد، به حداقل برسانیم. انتخاب این رنگ‌ها علاوه بر خنثی کردن میزان سردی انرژی حمام به بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضای حمام تان نیز کمک می‌کند.

برای کف‌های شیب دار
اگر کف حمام شما شیب دار است، بهترین سایز برای انتخاب سرامیک، کوچک‌ترین سایز یا سایزهای متوسط است. انتخاب کاشی‌هایی که طول و عرض بزرگی دارند در سطح‌های شیب دار چندان مناسب نیست، زیرا موجب نمود سطح شیب دار کف حمام می‌شوند و زیبایی فضا را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند. ضمن آنکه این کاشی‌ها به دلیل سطح بزرگی که دارند، خیلی زود ممکن است آسیب ببینند یا بشکنند. در حالی که انتخاب سرامیک‌های کوچک در عین حال که کف حمام را زیباتر نشان می‌دهند، میزان استقامت بیشتری در کف‌های شیب دار خواهند داشت.

برای آنکه فضا بزرگ‌تر به نظر برسد
استفاده از رنگ کرم یا شیری در حمام و تمامی اجزای آن از جمله وان، کاشی‌ها، حوله‌ها، پرده‌ها و حتی رنگ دیوار سرویس بهداشتی تاثیر زیادی در افزایش فضا و بزرگ‌تر به نظر رسیدن آن دارد. علاوه بر این، استفاده از رنگ سفید یا رنگ‌های روشن و گرم در این محل تاثیر زیادی در جلوه این مکان خواهد داشت، ضمن اینکه وجود این رنگ موجب می‌شود تا آلودگی‌ها و کثیفی‌هایی که در این فضا وجود دارد زودتر در زمینه سفید رنگ آن خودنمایی کرده و افراد برای تمیز کردن آن اقدام کنند.به همراه داشته باشد.

وقتی باید لاتکس بخرید
اما اگر در حمام تان وان دارید، بهتر است به جای سرامیک از کفپوش‌های لاتکس استفاده کنید. این کفپوش‌ها که دولایه هستند، بهترین انتخاب برای کفپوش اطراف وان محسوب می‌شوند و میزان آسیب دیدگی و احتمال بروز واقعه ناگوار را در حمام و در اطراف وان به حداقل می‌رسانند. این کفپوش‌های دولایه معمولا در لایه رویی خود بافت‌های متنوعی دارند که می‌توانند مانع از لیز خوردن افراد در حمام شوند.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت