ایده‌هایی برای دکوراسیون دفتر کار

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

ایده‌هایی برای دکوراسیون دفتر کار
ایده‌هایی برای دکوراسیون دفتر کار و تزئینات فضای کار با رنگ و استایل فردی. در این بخش قصد داریم چند ایده برای تزئین دفتر کار خانگی خواهیم پرداخت.
تزئین دفتر کار خانگی تنها برای گرافیست‌ها و دکوراتورها ضرورت ندارد. بلکه در هر پست و مقامی که هستید و شغل شما هر چه که باشد نیاز به دفتر کاری مرتبط و منظم و در عین حال زیبا و جذاب دارید تا به کار کردن در آن تشویق شوید.

رنگ مناسب
برای دفتر کار عموماً استفاده از رنگ‌های روشن و الهام بخش پیشنهاد می‌شود. به این منظور می‌توایند از ترکیب رنگی خنثی نظیر سفید و کرم با ترکیبی از تنالیته‌های رنگی مرکبات (پرتقالی و لیمویی) استفاده کنید. همچنین رنگ‌های مورد علاقه شخصی تان (مانند سرخابی و یا بنفش) را نیز هرگز فراموش نکنید.

مبلمان ارگونومیک
انتخاب مبلمان مناسب یک ضرورت است. از آنجایی که بیشتر اوقات کاری پشت میز می‌گذرد بنابراین خرید یک میز و صندلی ارگونومیک اولین اصل هر اتاق کاری است.
اگر کار شما با کامپیوتر است بنابراین تهیه کیبورد، موس، و مانیتور ارگونومیک نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود. این امر به کاهش تنش عضلانی و ایجاد ایمنی برای بافت‌های مختلف بدن کمک می‌کند.

قفسه، فایل
وکلا، پزشکان، دانشجویان، و حتی کارمندان موارد زیادی برای مطالعه و جمع بندی در اختیار دارند. به همین دلیل مرتب کردن پرونده‌های مختلف برای آن‌ها مهم است.
اگر در اتاق کار هر چیز جای مخصوص به خودش را داشته باشد ذهن تمرکز بیشتری پیدا می‌کند و فرد راحتتر به کارهای روزانه خود رسیدگی می‌کند.

نور کافی
کارکردن همراه با نور مناسب سرعت مطالعه را تسریع می‌بخشد. اگر نور به اندازه کافی در فضا وجود داشته باشد مدت زمان بیشتری می‌توانید به مطالعه اختصاص دهید و احساس خشتگی نکنید.

تزئینات
گیاهان، تنگ ماهی، عکسهای خانوادگی و یا آثار هنری یک فضای هنری منحصربفرد را ایجاد نموده و شما را تا حدی از فضای خشک و جدی موجود جدا می‌کند.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت