اتاق نشیمن ساده خود را جلوه بخش و جذاب‌تر کنید

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

اتاق نشیمن ساده خود را جلوه بخش و جذاب‌تر کنید
چگونه اتاق نشیمن ساده خود را جلوه بخش و جذاب‌تر کنیم؟ با الهام پذیری از این مدل‌های زیبا تزئین و چیدمان اتاق نشمین را به سادگی انجام دهید، طرحهایی که به شما کمک می‌کند اتاقی زیبا و راحت داشته باشید.

تزئین اتاق نشیمن
اتاق ساده را با تزئیناتی ساده و زیبا جذاب کنید. به دنبال تزئیناتی باشید که احساس شادابی را به اتاق بدهد، مانند این مجسمه دیواری خورشید نمای خوبی به بالای شومینه داده است. مبلمان را ساده انتخاب کنید اما سعی کنید با قالی نقش برجسته انتخابی تان همخوانی داشته باشد. رنگ صورتی کمرنگ در زمینه نیازمند تزئینات پررنگ‌تر است اما سعی کنید این نوع رنگ بندی تزئینات به کار رفته را تحت شعاع قرار ندهد.

در طبیعت باشید
با الهام از طرحهای کلاسیک و رنگ بندی برگرفته از حیوانات، طبیعت را به خانه تان بیاورید. متکاهای گوره خری بامزه و رویه مبل عثمانی همراه با آبی ملایم دیوارها کاملا هارمونی ایجاد می‌کند. دیگر اثاثیه و تزئینات را با رنگ‌های خنثی انتخاب کنید تا طراحی ویژه مدنظرتان کاملا جلوه داشته باشد.

اتاقی برای تغییر
اگر دوست دارید مرتب دکوراسیون اتاقتان را تغییر بدهید پس سعی کنید رنگ بندی دیوارها، کف و اثاثیه خنثی باشد. رنگ آمیزی خنثی باعث می‌شود تغییر چیدمان و تزئینات، راحت و زیبا از کار دربیاید. در این اتاق از رنگ‌های پرتقالی و آبی کمرنگ استفاده شده است اما خیلی راحت با تغییر ذائقه تان می‌توانید آن‌ها را جایگزین کنید. یکی از فاکتورهای مهم در تزئین این جور دکوراسیون رویه متکاهای طرح دار و زیبا می‌باشد.

طراحی جامع
با چیدن مبلمان و صندلی‌ها نزدیک به هم و با فاصله از دیوارها باعث می‌شود فضای اتاق را بزرگتر از آنچه هست بنمایانید. البته مقدار فضای لازم برای نشستن افراد خانواده را در نظر داشته باشید. یک قطعه تزئینی زیبا را در مرکز قرار دهید مانند این قالیچه شطرنجی شیک که محدوده خاصی را ایجاد کرده و باعث جلب توجه به مرکز اتاق می‌شود.

محیطی گرم کنار شومینه
کنار شومینه یا بخاری مکانی عالی برای ایجاد فضایی برای دورهم بودن است. در اینجا شومینه سنگی بین دیوارها و مبلمان خنثی به خوبی می‌درخشد. رنگ بندی تیره مانند میزهای جانبی تباین خوبی را ایجاد می‌کند و اتاق را از حالت خنثی بودن در می‌آورد.

رنگین کمان
دو اتاق کوچک را با یک رنگ بندی متمایز با هم ادغام کنید. در اینجا رنگ قرمز در اتاق عقبی غالب است اما به عنوان پس زمینه‌ای برای اتاق جلویی عمل می‌کند. صندلی‌های کلاسیک به خوبی با حس شادابی و جوانی رنگبندی قالیچه‌ها و متکاهای طرح دار همراه شده است.

همگون کردن رنگ‌ها
اگر دوست ندارید مرتب خانه تان را رنگ کنید می‌توانید دیوارهای یک دست سفید را با رنگ بندی روشن دیگری کاملا متمایز کنید. در این اتاق، پرده‌های آبی روشن و متکاهای طرح دار تباین خوبی با دیوارها ایجاد کرده و فضای سالن مانند اینجا را بهبود بخشید است. همگون کردن رنگ‌های روشن با مبلمان تیره‌تر مانند میزهای عسلی و غیره باعث درخشیدن تزئینات مورد نظرتان می‌شود.

سپیدپوش
اتاق‌های یک دست سفید نیازمند مقداری تباین هستند. متکاهای قرمز روشن و آبی کنتراست خوبی ایجاد کرده اند در حالی که فضا را آرام و راحت جلوه می‌کنند. مبلمان تیره نمی‌گذارد اتاق بی روح و یکنواخت به نظر برسد.

دنج و صمیمی
یک زیرزمینی کوچک را به اتاق نشیمنی دنج تبدیل کنید. دیوارهای کرم رنگ اتاق را از حالت غارمانند در می‌آورد. تزئینات روشن و متکاهای طرح دار زیبا فضا را جذاب و جوان پسند می‌کند. یک کاناپه بزرگ و راحت مکانی عالی برای خستگی در کردن پس از یک روز طولانی است.
اتاق نشیمن ساده خود را جذاب کنید

چیدمانی بی نقص
شکل منحصربفرد اتاق می‌تواند چیدن مبلمان را کاملا حرفه‌ای و زیبا از کار در بیاورد. در اتاق‌هایی که باریک ترند کاناپه را کنار دیوار پشتی قرار دهید. اطراف آن دو عدد عسلی زیبا قرار دهید. سعی کنید تزئینات ساده باشند و چیدمان اثاثیه تا حد امکان با هم قرینه باشند.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت