چند سبک مهم در طراحی دکوراسیون اتاق‌نشیمن

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط


در این مطلب به توضیح ویژگی‌های چند یک از مهم‌ترین سبک‌های دکوراسیون اتاق نشیمن بپردازیم تا بتوانیم شما را در انتخاب سبک مناسب و مورد علاقه تان یاری کنیم.
امروزه در طراحی داخلی تعداد بی شماری سبک و شیوه‌های متفاوت برای دکوراسیون اتاق نشیمن وجود دارد که هر کدام ویژگی‌ها و تاثیرات خاص خود را دارند. مهم این است که سبکی که شما برای اتاق نشیمن خود انتخاب می‌کنید با روحیات و ویژگی‌های شخصیتی شما سازگار باشد و بتواند احساسی را القا کند که متناسب با شرایط روحی و شخصیتی شماست.

سبک سنتی دکوراسیون اتاق نشیمن
سبک سنتی یکی از معروف‌ترین و پر طرفدار‌ترین و از طرفی اصیل‌ترین سبک‌ها در دکوراسیون داخلی و به خصوص در دکوراسیون اتاق نشیمن است. این سبک جزو معدود سبک هاییست که گذر زمان آن را تکراری و کسل کننده نمی‌کند و در هر شرایطی می‌تواند ظاهری بسیار شیک و رسمی داشته باشد. عناصری از قبیل اشیا و وسایل سنتی و عتیقه معرف اصلی این سبک چیدمان هستند. رنگ آمیزی در این سبک از رنگ‌های سنگین و غالبا خنثی تشکیل می‌شود. برای مثال ترکیب زرشکی و طلایی یکی از مهم‌ترین ترکیبات رنگی در دکوراسیون اتاق نشیمن به سبک سنتی است.
بهترین و زیباترین سبک سنتی زمانی در دکوراسیون اتاق نشیمن بوجود می‌آید که این سبک در تمام قسمت‌ها و وسایل موجود در اتاق نشیمن به چشم بخورد و هیچ مورد متضاد و مغایری با این سبک وجود نداشته باشد.

سبک مدرن دکوراسیون اتاق نشیمن
در این سبک رنگ‌های روشن و خطوط صاف متعدد حرف اول را می‌زنند. سبک مدرن هم می‌تواند رسمی‌باشد و هم می‌تواند غیر رسمی و اسپرت باشد. ویژگی این سبک کاملا به نوع و مدل وسایل و پارچه‌ها وچیدمان آن‌ها بستگی دارد. برای مثال در یک اتاق نشیمن مدرن و رسمی تعداد رنگ‌های به کار رفته کمتر است و خطوط منظم‌تر و واضح‌تر در طرح‌های موجود در دکوراسیون و خود چیدمان به چشم می‌خورند. در حالی که در چیدمان مدرن غیر رسمی تعداد رنگ‌ها بیشتر است و وسایل و لوازم بکار برده شده بسیار ساده هستند.

سبک روستایی دکوراسیون اتاق نشیمن
در این سبک تنها ویژگی‌ای که بسیار مشهود و محسوس است سادگی و بی آلایشی است. در این سبک بیشتر از پارچه‌هایی از جنس شانل و پنبه استفاده می‌شود و وسایلی بسیار به ساده‌ترین حالت ممکن کنار هم چیده می‌شوند. چیدمانی به سبک روستایی باید برای افرادی که وارد آن می‌شوند تداعی کننده روستا و طبیعت بکر باشد، از این رو باید بیشتر از رنگ‌هایی که در طبیعت وجود دارد مثل سبز و قهوه‌ای و هم چنین عناصر طبیعی از قبیل چوب و سنگ استفاده شود. چنین سبکی احساسی بسیار تسکین دهنده‌ای را در فضا القا می‌کند.

سبک تلفیقی دکوراسیون اتاق نشیمن
در چنین سبکی به نوعی دو یا چند سبک مختلف با هم ادغام می‌شوند و از زیباترین ویژگی‌ها و قسمت‌های هر سبکی در آن استفاده شده است. در حقیقت این سبک گلچینی از دو یا چند سبک است.برای مثال از مبلمانی مدرن در کنار کفپوش سنگی استفاده می‌شود که هر یک نماینده یک سبک هستند و حالت‌های بی شمار دیگر که می‌تواند با این سبک بوجود آورد. تنوع این سبک بسیار زیاد است زیرا می‌توانیم عناصر مختلف سبک‌های مختلف را به حالت‌ها متعددی با هم تلفیق کنیم.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

با دانلود و نصب اپلیکیشن ؛
لیلیت را همراه خود داشته باشید


برنامه‌ای ایمن و بهینه
سایز فایل: 1 مگابایت
آخرین آپدیت: 18 اسفند

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود