اتاق خواب خود را با رنگ سبز آرامش بخش طراحی کنید

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

اتاق خواب خود را با رنگ سبز آرامش بخش طراحی کنید
شما همواره می‌توانید از همان رنگی که آرامش می‌گیرید در طراحی و دیزاین اتاق خواب خود بهره بگیرید. به عنوان مثال طراحی و تزئین اتاق خواب به رنگ سبز فضای شیرین و مطلوبی را به وجود خواهد آورد و رنگ سبز باعث ایجاد آرامش بیشتر خواهد شد و در نهایت دکوراسیونی بسیار شیک را ایجاد خواهد کرد.

رنگ سبز
گلدانی با برگ‌های سرخس سبز رنگ و دیگرعناصر طبیعی در این اتاق خواب قرار گرفته شده است. دیوارها در دو تون متفاوت از رنگ سبز نقاشی شده اند و در کنار آن از وسایل چوبی قهوه‌ای رنگ استفاده شده و پرده‌ای به رنگ سفید که باعث افزایش روشنایی و نور اتاق شده است و اینها در کنار هم حس دوست داشتن را بیشتر کرده و در اتاق هوای تازه‌ای را برای تنفس ایجاد کرده است .

ملحفه‌ها و بالش‌های سبز
تختهایی که در انتهای فوقانی آن‌ها از چوب‌های تیره رنگ استفاده شده است معمولا بستری راحت و آرام را برای ما فراهم می‌کند و چه بهتر که برای رنگ ملحفه‌ها و بالش‌ها هم از رنگ سبز که همرنگ با رنگ گیاهان و طبیعت می‌باشد استفاده شود تا حس آرامش را چند برابر افزایش دهد .

صندلی اضافی در اتاق خواب
قرار دادن یک صندلی تک که فضای زیادی را هم نمی‌گیرد در اتاق خواب لازم است. در اینجا، یک صندلی بسیار راحت و کوچک درگوشه‌ای از این اتاق خواب قرار داده شده که تقریبا تمام وسایل قرار گرفته در اطراف این صندلی به رنگ سبز هستند.
پرده‌های سفید رنگی که حاشیه پائینی آن که جلوی پنجره هم نمی‌باشد به رنگ سبز هستند .تغییر در رنگ پارچه تقریبا همسان با تغییر در رنگ دیوار است. در کنار این صندلی آباژوری قرار گرفته که هنگام مطالعه می‌توان از آن استفاده کرد.

کمدها و قفسه ها
در نزدیکی سرویس خواب و یا در نزدیکی صندلی مطالعه لازم است کمدهایی قرار گرفته شود که در آن انواع لوازم و وسایل مورد نیاز قرار گیرد که دسترسی به تمامی آن‌ها راحت باشد.می‌توان این قفسه‌ها را با انواع کتاب‌ها و لوازم جانبی دیگر پر کرد. می‌توان یکسری از این قفسه‌ها را هم به صورت طبقه‌ای به دیوار بالایی آن زد و از آن برای گذاشتن گیاهان کوچک وعکس‌های خانوادگی در قاب‌های سبز رنگ استفاده کرد.

آویزی به در کمدها
می‌توان از در کمد برای آویزان کردن انواع زیورآلات و تزئینی‌های کوچک وزیبا استفاده کرد و در کنار آن‌ها یک قاب که از فروشگاه‌های صنایع دستی خریداری کرده اید را هم آویزان کنید. نقاشی‌های زیبایی از طبیعت را هم در کنار آن‌ها بچسبانید و این گوشه از اتاق خواب را هم به رنگ طبیعت نزدیک‌تر کنید.

آینه به عنوان کلیدی‌ترین وسیله
یک میز چوبی تیره رنگ را در نظر بگیرید که ظاهر آن بسیار ساده طراحی شده باشد و تقریبا همرنگ با سرویس خواب باشد. یک وسیله بسیار کلیدی و واجب در اتاق خواب که آینه می‌باشد را بالای دیوار آن آویزان کنید ودر نهایت این آینه آویزانی در بالای میز، نشان دهنده جریان نور از پنجره در این نزدیکی‌ها می‌باشد و کمک می‌کند تا به فضای روشن و زیبای این اتاق خواب اضافه شود.

یک دکور طبیعی
یک گلدان پراز گیاهان طبیعی را روی میز قرار دهید و فصای اتاق را به طبیعت نزدیک‌تر کنید. برای درست کردن این دکور زیبا یک گلدان شیشه‌ای از فروشگاه خریداری کنید و داخل آن را با خاک پر کنید و سنگ‌های کوچک تزئینی داخل آن بریزید و در نهایت گیاهی با برگ‌های سبز رنگ داخل آن بگذارید وبه این ترتیب گلخانه‌ای بسیار کوچک را در اتاق خوابتان درست کرده اید.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت