شان پرتوی

 تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، نویسنده و کارگردان

 معرفی/ بیوگرافی:

شان پرتوی (به انگلیسی: Sean Pertwee – Pertowee) هنرمند یهودی ایرانی‌تبار ، متولد 4 ژوئیه 1964 شهر لندن بریتانیا است.

آقای شان پرتوی از هنرمندان سرشناس یهودی انگلیسی ایرانی تبار است. شان پرتوی یک هنرپیشه اهل بریتانیا است. وی از سال ۱۹۷۵ میلادی تاکنون مشغول فعالیت بوده‌است.

از فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به در آغاز، آخر هفته کثیف، افسانه مومیایی، روز رستاخیز، آب‌میوه آبی و تاریخ جهش‌یافتگان اشاره کرد. وی در سریال گاتهام نقش آلفرد پنی ورث را داشت.

شان پرتوی علاوه بر بازیگری در عرصه کارگردانی نیز فعالیت دارد و از افراد سرشناس بریتانیاست. او از یک خانواده موفق تئاتری است و تعدادی از اعضای خانواده او به طور حرفه ای در این عرصه فعالیت کرده و می کنند.. خود شان پرتوی نیز بارها بر روی صحنه تئاتر حاضر شده و تجربه ای طولانی در این هنر دارد. او از سال ۱۹۷۵ میلادی تاکنون در عرصه سینما و تلویزیون مشغول به فعالیت است. از فیلم ها یا برنامه های تلویزیونی که وی در آن نقش داشته است می توان به در آغاز، آخر هفته کثیف، افسانه مومیایی، یو. اف. او، روز قیامت، سربازان سگ، لندن مرا می کشد، مرگ در بهشت و گاتهام اشاره کرد.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

صفحه در IMDB

• اینستاگرام:
seanpertwee

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت