یک اتاق خواب رویایی طراحی کنید

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

یک اتاق خواب رویایی طراحی کنید
چگونه یک اتاق خواب رویایی طراحی کنیم؟
برای تبدیل کردن اتاق خواب خود به اتاقی آرامش‌بخش نیاز به کار چندان زیادی ندارید؛ فقط کافی است کمی بیشتر از گذشته به رنگ‌ها، دکوراسیون، چیدمان وسایل و نوع فرش، پرده و ملحفه‌هایی که برای تخت‌ خوابتان استفاده می‌کنید توجه کنید تا بتوانید یکی از زیباترین، آرام‌ترین و رویایی‌ترین اتاق‌های خواب را در اختیار داشته باشید.

بالش یعنی آرامش
سعی کنید برای تخت‌خواب‌تان تعداد زیادی کوسن و بالش‌های کوچک و بزرگ درنظر بگیرید. تماشای این بالش‌ها وقتی وارد اتاق خواب می‌شوید حس آرامش، امنیت و خواب را به شما تلقین می‌کند. باید دقت کنید انتخاب تعداد، سایز، شکل و رنگ این بالش‌ها و کوسن‌ها نیز بسیار اهمیت دارد. در حقیقت تناسب این کوسن‌ها با تخت‌خواب شما و رنگ ملحفه‌ها، تشک و بالش شما در ایجاد فضایی آرام و دلنشین بسیار موثر است. بنابراین پیش از آن‌که دست به کار شوید دقت کنید با کدام یک از انواع کوسن‌های گرد یا چهارگوش ارتباط بهتری دارید یا کدام سایز برای تخت شما مناسب‌تر است. سپس متناسب با رنگ تخت‌خواب‌تان برای این کوسن‌ها رنگی را درنظر بگیرید. بهتر است از رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای، طلایی، آجری، آبی و سبز برای تهیه این بالش‌های کوچک استفاده کنید.

تاثیر رنگ‌های گرم قرمز و نارنجی – باید و نباید!
رنگ‌هایی مانند قرمز و نارنجی و طیف‌های وابسته به آن از جمله رنگ‌هایی هستند که بسیار گرم محسوب می‌شوند و شور و هیجان جنسی را بالا می‌برند و البته که به زوج‌های جوان پیشنهاد می‌شود برای رنگ اتاق خواب خود از این رنگ‌ها استفاده کنند. اما باید توجه داشت برای افراد عادی و کسانی که میخواهند در اتاق خواب تفکر کنند و یا آرامش شخصی بگیرنداستفاده از آن‌ها در رنگ اتاق خواب مناسب نیستند؛ این رنگ‌ها به‌دلیل خاصیت نشاط‌آور و محرکی که دارند مانع از تمرکز فرد شده و موجب بروز اختلال در ساعت خواب او می‌شوند؛ از این‌رو طراحان دکوراسیون توصیه می‌کنند تا از انتخاب رنگ دیوار، پرده‌ها، روتختی، فرش یا موکت به رنگ قرمز یا نارنجی در اتاق‌خواب پرهیز کنید و به جای آن از طیف رنگ‌های تسکین‌دهنده و آرامش‌بخش مانند آبی، بنفش و سبز برای رنگ آمیزی و دکوراسیون استفاده کنید. علاوه بر این، طراحان بر این باورند که استفاده از رنگ‌های تند و براق موجب انعکاس نور شده و در ساعت خواب مانع از تمرکز فرد و داشتن خوابی آرام و عمیق می‌شود.

چقدر خوب است منظم باشید
مرتب بودن و چیدمان صحیح لوازم، لباس‌ها و اسباب در اتاق خواب یکی از مهم‌ترین اصول برای داشتن یک اتاق خواب رویایی است. به اعتقاد بسیاری از طراحان دکوراسیون در صورتی که اتاق خواب، کمدها و قفسه‌های موجود در این اتاق منظم و مرتب باشند افراد هنگام خواب احساس آرامش و امنیت بهتری دارند و راحت‌تر به خواب می‌روند. بنابراین همواره کمدها، قفسه‌ها و وسایلی را که زیر تخت‌تان نگهداری می‌کنید به‌صورت مرتب و منظم در فضاهای موجود بچینید. سعی کنید وسایل، لباس‌ها و ابزاری را که به آن‌ها نیاز ندارید از اتاق خواب دور کنید و تا حد امکان از وسایلی نگهداری کنید که نگهداری از آن‌ها برای شما ضروری است.

باید با بالش و ملحفه‌تان دوست باشید
یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی که به داشتن اتاق خوابی رویایی کمک می‌کند، داشتن تختی آراسته با تشک، روتشکی، ملحفه و روبالشی‌های تمیز و اتو کشیده است. همیشه به نظافت و تمیزی ملحفه‌ها و روبالشی‌ها توجه کنید زیرا آن‌ها نزدیک‌ترین تماس را با پوست، مو و بدن شما دارند. سعی کنید در انتخاب رنگ آن‌ها از رنگ‌هایی استفاده کنید که آلودگی و کثیفی را به سرعت در خود نشان دهند. علاقه شما به رنگ بالش و ملحفه تاثیر زیادی در تمرکز و عمق خواب‌تان دارد. بنابراین علاوه بر آن‌که به رنگ آن‌ها اهمیت می‌دهید مراقب باشید دستکم هر یک ماه یک‌بار تمیزی و آراستگی آن‌ها را بررسی کرده و از تمیزی آن‌ها مطمئن شوید.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود