ایده‌هایی منحصربفرد برای تاج بالای تخت

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط


احتمالا شما نیز اطلاع داشته باشید که از مدل‌های سنتی گرفته تا مدرن، تاج بالای سرویس خواب اهمیت ویژه‌ای در ظاهر تخت خواب و اتاق خواب دارد. در این مطلب به توضیحات مدل‌های مختلف خواهیم پرداخت.

ظاهری تک رنگ
در این مدل تخته‌ای ساده و کاملا مسطح برای بالای این سرویس خواب در نظر گرفته شده است .رنگ آن از رنگ دیوار پشت سر یک یا دو سایه پررنگ‌تر است. در نهایت ترکیب رنگ‌های استفاده شده در این اتاق خواب کاملا آرامش بخش می‌باشد.

تاجی دراز و کشیده
تخته‌ای کاملا دراز و کشیده در بالای سرویس خواب قرار گرفته شده که به این دلیل تعداد بالش‌هایی که رور تخت قرار دارند بسیار زیاد می‌باشد تا از حالت یکنواختی و کشیدگی نمای سرویس جلوگیری شود و ظاهری بسیار لوکس پیدا کند.

طرح کلاسیک
این مدل بسیار کلاسیک و سفارشی می‌باشد و این که اگر شما خواهان داشتن یک مدل بسیار زیبا و ظریف برای بستر خواب خود هستید این مدل برای شما پیشنهاد می‌شود .این مدل از جزئیات ظریف زیبایی برخوردار است و دارای تاجی طرح دار است که کاملا شیک می‌باشد .طرح آن طوری است که ممکن است هنگامی که از نزدیک به آن نگاه می‌کنید مشخص باشد، اما یک قدم که به عقب بروید و آن را ببینید به اندازه کافی طرح آن برایتان واضح نمی‌باشد.

به صورت پل مانند
انحنا‌ی بالای تاج باعث شده به مانند یک پل به نظر برسد و جنس پارچهٔ مخملی آن ، این بستر را به سبک احساسی و عاطفی نزدیک‌تر کرده است. مدل ظریف و ساده‌ای که برای دیوارها در نظر گرفته شده در کنار پارچهٔ بسیار با کیفیتی که برای بالش‌ها و رو تختی استفاده شده است به افزون کردن یک محیط صمیمانه کمک کرده است.

قرار گرفتن تاج در جلوی پنجره
قرار دادن تخت خواب در مقابل یک پنجره معمولا مناسب به نظر نمی‌رسد، اما این کار در اتاق خواب باعث می‌شود نور زیادی به اتاق بتابد و فضای اتاق را بسیار دلنشین کند و به این منظور و به خاطر حفظ حریم خصوصی در اتاق خواب، قرار گرفتن تاجی ساده و تا نصف پنجره برای بالای سرویس خواب پیشنهاد شده است .نکته آن است که در این نمونه باید علاوه بر تخته بالای سرویس که به رنگ سفید می‌باشد تمامی دیوارها را هم رنگ سفید زد تا در افزایش روشنایی اتاق کمک کند.

طرح و الگویی خاص
برای این مدل از یک پارچهٔ کاملا سفارشی استفاده شده است و با الگو و طرحی خاص به دو رنگ سیاه و سفید می‌باشد. این تاج تخت را دقیقا به یک دیوار آبی رنگ تکیه می‌دهیم. این مدل در نگاه اول بسیار به چشم می‌آید و تماشایی است. در این اتاق خواب، یک نوار آبی رنگ به مانند رنگ دیوارها برای بالش‌ها در نظر گرفته شده و باعث شده بستر و بالینی جذاب را فراهم سازد.

تاج منحنی شکل
اگر شما عاشق مدل‌های منحنی دار در کنار یک قاب چوبی کلاسیک برای تختهٔ بالای سرویس خوابتان هستید، و در عین حال طالب بستری کاملا نرم و راحت هستید این مدل برای شما پیشنهاد می‌شود.مدلی که بهتر است از بالش‌های بسیار بزرگ و نرم در آن استفاده شود.

رنگ طبیعت
تاجی که کمی از استاندارد اصلی آن بلندتر می‌باشد. به صورتی با شکوه ایستاده و به رنگ سبز می‌باشد که آرامش را برای ما به همراه دارد. بالینی از ترکیب رنگ‌های سبز و سفید و با مدلی بسیار ساده برای آن در نظر گرفته شده که اتاقی کاملا متمایز با سایر طراحی‌ها را ایجاد کرده است. برای ایجاد تعادل، انتخاب رنگ‌های خنثی در نظر گرفته شده که در کنار آن هم برای پارچه‌های ملحفه‌ای هم از رنگ سفید با طرحی ساده استفاده شده است.

استفاده از تاج در دو جای سرویس خواب
در این مدل از یک قاب چوبی ساده استفاده شده که چارچوب آن چوبی است و پارچهٔ مخملی به رنگ کارامل برای آن در نظر گرفته شده است.علاوه بر آنکه از این تخته برای بالای سرویس استفاده شده از آن در پائین سرویس هم استفاده شده است.

تاجی با دو ستون در دو طرفش
در این مدل در دو طرف تاج دو ستون به صورت کشیده قرار گرفته است که باعث افزایش ارتفاع بستر شده است و باعث می‌شود که هنگام ورود به اتاق تمام توجهات به سمت سرویس خواب جلب شود و در نهایت تاج زیبایی برای تخت شما ساخته شود.

سرویس‌های یک نفره
یک جفت تاج سبز شبدری رنگ برای تاج بالای تخت اتاق فرزندانتان استفاده شده است که حالت و نمایی خوش را به اتاق داده است و ملحفه سفید رنگ به همراه نواری سبز رنگ بر روی آن برای هر کدام از تخت‌ها در نظر گرفته شده که بسیار آرام بخش و زیبا برای سرویس‌های خواب یکنفره می‌باشد.

رنگ‌های خنثی
این مدل درحالی طراحی شده که تنها از یک تن رنگ بسیار روشن و شیک در آن استفاده شده وبرای ساخت تاج بالای تخت از بافت بسیار نرمی استفاده شده است. پارچه ملحفه‌ای‌ها هم برای بالش‌ها و روتختی تقریبا به همان رنگ در نظر گرفته شده است. سرویس خوابی کاملا شیک و کلاسیک که تاج بالای آن به صورت منحنی دار و بسیار نرم و زیبا درست شده و برای کل وسایل اتاق از جمله پرده‌ها ودیوارها هم همان تن رنگ به کار برده شده است و در مقابل برای کف و قاب‌ها و چارچوب‌ها و میزها از رنگ‌های خنثی کننده مانند فهوه‌ای تیره استفاده شده است.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

با دانلود و نصب اپلیکیشن ؛
لیلیت را همراه خود داشته باشید


برنامه‌ای ایمن و بهینه
سایز فایل: 1 مگابایت
آخرین آپدیت: 18 اسفند

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود