برترین موزیک‌های بی‌کلام نیکلای ریمسکی-کورساکف Nikolai Rimsky-Korsakov
نیکلای آندره‌یِویچ ریمْسکی‌کورساکُف (انگلیسی: Nikolai Rimsky-Korsakov – به روسی: Николай Андреевич Римский-Корсаков) آهنگساز و آموزگار موسیقی اهل روسیه ای، زادهٔ ۱۸ مارس ۱۸۴۴ و درگذشتهٔ ۲۱ ژوئن ۱۹۰۴ در تیخوین روسیه است.
نیکلای ریمسکی-کورساکف به‌همراه مودست موسورگسکی، میلی بالاکیرف، الکساندر برودین، و سزار کوئی یکی از اعضای «گروه پنج» بود. او در سازبندی قطعاتی که می‌ساخت، بی‌نظیر بود. پوئم سمفونیک شهرزادِ او یکی از مشهورترین آثار ارکسترالی است که تابه‌حال تصنیف شده‌است. نیکولای ریمسکی-کورساکف در ۱۸ مارس ۱۸۴۴ در تیخوین از شهرهای استان لنینگراد و در خانواده‌ای متمول و اشرافی به‌دنیا آمد. مادرش پیانو می‌زد و به نظر می‌رسد علاقهٔ مادر به موسیقی به او منتقل شد. در ۶ سالگی آموزش پیانو را آغاز کرد و استعداد خود را در فراگیری موسیقی نشان داد. اگر چه نیکلای از ۱۰ سالگی آهنگسازی را شروع کرد ولی ادبیات را ترجیح می‌داد. اما عشق به دریا و تصمیم خانواده باعث شد که در ۱۲ سالگی به کالج نیروی دریایی امپراتوری روسیه در سن پترزبورگ برود. او در سال ۱۸۶۱ با آهنگساز مشهوری به نام میلی بالاکیرف آشنا شد و بدین طریق به گروه پنج نفری آهنگسازان جوانی که بعدها به ” گروه پنج ” مشهور شدند، پیوست. آشنایی با بالاکیرف و راهنمایی‌های او موجب شد تا نیکلای جوان آهنگسازی را با جدیت بیشتری دنبال کند. ۱۸ ساله بود که به عنوان افسر نیروی دریایی به مأموریتی ۳ ساله اعزام شد. او طی اولین سفر دریایی خود نخستین سمفونی خود را ساخت. پس از بازگشت به سن پترزبورگ با راهنمایی بالاکیرف سمفونی را بازبینی و ویرایش کرد و این سمفونی اولین بار در همان سال اجرا شد. او در ۲۷ سالگی استاد مدرسه هنرهای زیبا بود، به مدت هفت سال مدیر مدرسه آزاد موسیقی، ده سال دستیار آهنگسازی دربار و بیش از سی سال رهبر ارکسترهایی چون سنت پترز بورگ، مسکو، کیف، بورکسل و پاریس بود.

در این آلبوم برترین موزیک‌های بی‌کلام نیکلای ریمسکی-کورساکف Nikolai Rimsky-Korsakov قرارگرفته است، امیدواریم از شنیدن آن بهره‌مند شوید و لذت ببرید…

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت