ژاله صادقیان

Zhaleh Sadeghian

ژاله صادقیان

 تخصص/مهارت:

صداپیشه، دوبلور، گوینده

 معرفی/ بیوگرافی:

ژاله صادقیان (به انگلیسی: Zhaleh Sadeghian) هنرمند ایرانی، متولد 1344 در شهر بابل استان مازندران است.

خانم ژاله صادقیان، از هنرمندان صداپیشه سرشناس ایران می‌باشد. از گویندگان باسابقه رادیو و تلویزیون است که در سال‌های اخیر با رادیو همکاری نداشته است و بیشتر در برنامه‌های شعر خوانی و ادبی تلویزیون و همچنین نریتوری تیزرهای رادیو و تلویزیونی فعّالیّت دارد.

ژاله صادقیان اولین بار گویندگی را در سال 1349 و در سن 5 سالگی در رادیو سراسری و در برنامه خردسالان که تهیه‌کننده و گرداننده آن هما احسان بود، تجربه کرد. پس از 8 سال حضور در رادیو در سال 57 هم‌زمان با وقوع انقلاب از رادیو خارج شد و در سال 1367 پس از فارغ‌التحصیلی در رشته ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبائی دوباره به رادیو بازگشت و فعالیت خود را با برنامه «جنگ جوان» از سر گرفت. در نخستین اجرای نمایشی خود در نمایش‌نامه‌ای نقش پروین اعتصامی را از خردسالی تا زمان مرگ اجرا کرد.

برنامه‌ها
اولین اجرای تلویزیونی وی برنامه‌ای تحت عنوان «گلپونه‌ها»، با مضمون شعر و موسیقی بود. او در سال 1383 با ترک رادیو و آغاز فعّالیّت رسمی خود در تلویزیون، اولین برنامه خود را با نام «چرتکه» اجرا کرد. در سال 1386 اجرای برنامه را در رادیو برون مرزی صدای آشنا آغاز کرد. «ستاره‌چین شب‌های روشن» اوّلین برنامه او در رادیو صدای آشنا بود. او به علّت علاقه، گویندگی را در زمینه شعر و موسیقی و ادب دنبال کرده‌است. وی تاکنون موفق به دریافت چندین جایزه در زمینه گویندگی شده‌است.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:
zhalehsadeghianofficial

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت