تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون،

 معرفی/ بیوگرافی:

آرتمیس ورزنده (به انگلیسی: Artemis Varzandeh) هنرمند ایرانی، متولد دهه 60 در تهران است.

خانم آرتمیس ورزنده فرزند جمشید ورزنده سینماگر قدیمی و باسابقه است و همیشه از پدر به‌عنوان مهم‌ترین و شاخص‌ترین مشوقش حضورش در سینما یاد می‌کند. جمشید ورزنده همسر اول شهناز تهرانی بوده و سابقه کارگردانی فیلم سینمایی «غربتی‌ها» را در کارنامه خود دارد. آرتمیس خود را دختری برونگرا و صادق معرفی می‌کند و بزرگ‌ترین ترسش بعد از خدا، تنهایی است. او تاکنون ازدواج نکرده و در خانه پدری‌اش روزگار می‌گذراند.

ورزنده اولین دوره‌های بازیگری خود را در کلاس‌های حمید سمندریان گذراند. بعد از آن با بازی در دو فیلم کوتاه «رؤیا چرا گمشده» و «باران دیگر نمی‌بارد» ساخته نیما عباسپور به دنیای حرفه‌ای هنر ورود پیدا کرد. همان دو فیلم کار خود را کرد و ورزنده توسط ماشاالله شاه‌مرادی‌زاده برای بازی در مجموعه تلویزیونی «روژان (1382)» دعوت شد. او در اولین تجربه تلویزیونی‌اش با جعفر دهقان، رضا توکلی، رضا ایران‌منش، پرستو صالحی و… همبازی بود.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:
artemisvarzandeh

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم