رزی ملک یونان

Rosie Malek Yonan

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، کارگردان، نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس، هنرمند و فعال حقوق بشر

معرفی:

رزی ملک یونان (به آشوری:ܪܘܙܝ ܡܠܟ ܝܘܢܢ) و (به انگلیسی: Rosie Malek-Yonan) هنرمند ایرانی آشوری‌تبار، متولد 4 ژوئیه 1965 در تهران است.

خانم رزی ملک یونان از آشوری‌های ایران است و نَسَبَش به آشوری‌های گوگ‌تپه در ارومیه می‌رسد. او کتابی بنام The Crimson Field نوشته که داستان این کتاب با موضوعِ نسل‌کشی آشوری‌ها در سال‌های 1918–1914 می‌باشد. یونان به زبان‌های آشوری، فارسی و انگلیسی مسلط است.

رزی ملک یونان در سال 1983 و با بازی در سریال محبوب تلویزیونی Dynasty در آمریکا وارد تلویزیون شد. از آن زمان او در سریال‌های تلویزیونی، فیلم و تئاترهای متعددی نظیر؛ Days of Our Lives, Chicago Hope, Beverly Hills 90210، The Young and the Restless, General Hospital و Star Trek: Deep Space Nine نقش آفرینی کرده‌است.

رزی ملک یونان همچنین توانست در دنیای موسیقی قدم بگذارد، و آثاری زیبا ارائه نماید.

رُزی ملک یونان در نمایشنامه نویسی توانست جایگاهی خاصی برای خود باز نماید.

وی قدم به عرصه ساختن فیلم‌های مستند تاریخی گذاشت. لازمه اینکار تفحص و تحقیق در زمینه اسناد تاریخی بود؛ که با یاری خواهر به جمع‌آوری اسناد و مدارک پرداخت و چندین فیلم مستند را بتصویر کشید که هر کدام از ارزش خاصی برخوردار است.

فعال حقوق بشر: او در مقابل توده از سیاست‌مداران کنگره ایالات متحده به دفاع از حقوق آشوری‌های عراق پرداخت و توانست بودجه‌ای برای یاری رساندن به این قوم در عراق بگیرد.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

rosiemalek-yonan.com

صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:
rosiemalekyonan@

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاط و خوشنویس هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان معماری هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان مدلینگ هنرمندان صداپیشه بنر هنرمندان نمایش
اینستاگرام گالری لیلیت