چگونه بدون هزینه رنگ‌آمیزی محیط و فضای داخلی خود را رنگی کنیم؟

  • مشروح مطلب
  • مطالب مشابه
  • بخش‌های مرتبط

چگونه بدون هزینه رنگ‌آمیزی محیط و فضای داخلی خود را رنگی کنیم؟
شاید تابحال این سوال را از خود پرسیده باشید که چگونه بدون هزینه رنگ آمیزی محیط و فضای داخلی خود را رنگی کنیم؟
استفاده از لوازم و وسایل رنگی، لوازم تزیینی از میز و صندلی رنگی، گلدان‌های رنگارنگ گرفته تا عتیقه‌های قدیمی گزینه‌ای ایده ال برای رنگ ولعاب بخشیدن به خانه بدون رنگ آمیزی و با هزینهٔ پایین است.
مقدار کمی رنگ می‌تواند کاربرد‌های فراوانی داشته باشد. بیایید با نحوه صرفه جویی این صاحب خانه‌ها در هزینه رنگ آمیزی از طریق افزودن لکه‌های ناچیز رنگ به دیوارها و اثاثیه خانه نگاهی بیاندازیم.

ضرورت تهویه مطلوب
وجود رنگ‌های خنثی دیوارهای اتاق به شما این امکان را می‌دهد تا کنتراست رنگی مورد علاقه خود را برای هریک از اساس و لوازم تزیینی ایجاد کنید. روکش‌های به رنگ آبی روشن و کوسن‌های نقش دار سالن نشیمن باعث می‌شود تا دیوارهای خاکستری و سطوح زردرنگ کف جلوه زیباتری داشته باشند. درهای کشویی فرانسوی می‌توانند در تابستان هوای خنک را به داخل بفرستند و از طرفی نور طبیعی خارج، محیط داخل را روشن می‌کند.

یک پیشنهاد :
وسایلی را انتخاب کنید که دارای پایه‌های رنگی باشند.برای مثال این میز با سطحی از چوب خیزران و پایه‌های نارنجی رنگ. تاثیر رنگ‌های غیرقابل انتظار در دریایی از رنگ‌های سفید و آبی روشن بی نظیراست.

طرحی برای بزرگترها
کاربرد رنگ صورتی تنها در مهد کودک‌ها و اتاق خواب بچه نیست. صورتی وقتی درکنار دیگر رنگ‌های کم رنگ مانند خاکستری قرار بگیرد فضایی کاملا بزرگسالانه ایجاد می‌کند. روکش این مبل راحتی با رنگ صورتی ملایم مانند بسیاری از اسباب و اثاثیه این کلبه ساحلی برای ایجاد نمایی مدرن‌تر تعویض شده است. اثاثیه چوبی و پررنگ بیش از بخش‌های کمرنگ به چشم می‌آیند. در اینجا سطح مایل به قرمز میزنهارخوری با مبل راحتی صورتی رنگ همخوانی بی نظیری دارد.

فراتر از انتظار
از نمای بیرون، این خانه بیشتر شبیه یک کلبه ییلاقی است. با قدم گذاشتن به محیط داخلی با اتاق‌های دلباز و پنجره‌های بیشماری مواجه خواهید شد که منظره‌ای دوردست و دلفریب از شهر را نمایان می‌سازد. دیوارهای به رنگ خاکستری کمرنگ و کف زرد روغنی این خانه، محیط زندگی را یکدست می‌کند. با این حال خانه کماکان روشن باقی می‌ماند و روکش‌های پارچه‌ای نو و طرح‌های رنگارنگ متنوعی را طلب می‌کند.

ارتباط دادن همه وسایل با یکدیگر
در امتداد میز چوبی و سنتی اتاق نهار خوری با قسمتی دنج مواجه می‌شویم. یک صندلی با روکش صورتی رنگ با مبل راحتی آنسوی اتاق ست شده است. دو کوسن با رنگ سبز پرانرژی، کنتراست جالبی با رنگ سفید دورتادور این ناحیه دنج ایجاد می‌کند. یک روتختی نقش دار با رنگ‌های دو سوی اتاق همخوانی دارد.

یک پیشنهاد :
صندلی‌های بالصطلاح کارگردانی (با پایه‌های ضربدری و رویهٔ پارچه ای) وسایل بسیار پرکاربردی هستند. با تغییر رنگ سفید و ساده آن‌ها به رنگ‌های متنوع دیگر ظاهر کلی خانه را متفاوت کنید.

روح بخشی به فضای اتاق
صاحب این خانه برای روح بخشی به اتاق خواب طرح رنگی جالبی بکار برده است. دو صندلی برنگ زرد خردلی با طرح آنتیک خود از لحاظ رنگی با روتختی ست شده است. بالشی با رنگ صورتی و نارنجی روشن خود بسیار جلب نظر می‌کند.

یک پیشنهاد :
برای انتخاب تخت خواب و ملافه خود نگاهی به دور و بر بیاندازید. برای طرح‌های ملایم آن‌هایی را انتخاب کنید که دارای رنگ‌های وسایل موجود در اتاق باشند تا با یکدیگر ست شوند. در اینجا پس زمینه قهوه‌ای روشن روتختی با کف پوش یک تیکه کاملا همخوانی دارد.

آرامشی لذت بخش
فضای آرامش بخش این حمام بواسطه دیوارها و وسایل کم رنگ آن ایجاد شده است. رنگ کرم قاب پنجره به دیوارهای کدر حمام حال و هوای دیگری داده است. قاب عکس‌های سیاه و سفید کنتراست کمی ساخته است با این وجود حس آنتیک بودن اتاق کاملا ملموس باقی مانده است.

یک پیشنهاد :
انواع مختلف و جورواجور گل‌های تازه در رنگ‌های مختلف از نارنجی سوسن آمریکایی گرفته تا آبی ادریسی در مکانهای مختلف می‌تواند جلوه‌ای بی نظیر به خانه شما دهد.

نما دادن به آشپزخانه
طراحی کابینت‌های آشپزخانه فوق بصورت ورق لایه‌های افقی می‌باشد. این بخش تاقچه مانند مکان مناسبی برای به نمایش گذاشتن وسایل است. رنگ ملایم کابینت‌ها به صاحب خانه این اجازه را می‌دهد تا با استفاده از رنگ‌های روشن ولوازم آشپزخانه درطرحهای متنوع ،فضای این قسمت را سرگرم کننده سازد.

یک پیشنهاد :
لوازم آشپزی رنگی را در معرض دید قرار دهید. در صورتی که فضای روباز ندارید آخر هفته را به برداشتن کابینت‌ها و قفسه بندی آشپزخانه اختصاص دهید.

روشن و ساحلی
تاریخچهٔ این صندلی‌های پایه بلند با رنگ زرد روشن به دهه شصت میلادی بر می‌گردد. رنگ چشمگیر آن‌ها کنتراست جالب توجهی با دیوارها و کف کم رنگ آشپزخانه دارد. ساحلی بودن این قسمت مربوط به رنگ‌های مختلف لوازم آشپزی می‌باشد. سایر وسایل در رنگ‌های سبز روشن و قرمز حس آفتابی بودن محیط را القا می‌کند درست مانند ساحل پشت پنجره.

یک پیشنهاد :
آشپزخانه نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارد اما چیدمان آن ذوق هنری خاصی می‌طلبد. فضاهای خالی روی دیوار از جمله زیر طاق و یا مابین پنجره‌ها را با قاب عکس و یا سایر وسایل تزیینی پر کنید.

به نمایش در آوردن رنگ‌ها
بر خلاف بسیاری از منازل، رنگ بادمجانی دیوارهای این اتاق نشیمن بسیار دلنشین است. یک چنین رنگ غالبی بمنزله یک پرده نمایش بی نظیر برای بنمایش گذاشتن پوسترها و قالیچه‌های طرح دار رنگارنگ است. یک صندلی با طرح قدیمی و روکش سبز روشن از لحاظ رنگی با قالیچه و قاب عکس‌ها همخوانی دارد.

یک پیشنهاد :
برای افزودن رنگ‌ها نگاهی به زیر پای خود بیاندازید. یک قالچه طرح دار رنگارنگ باعث روح بخشیدن به محیط و جلوه بخشی به کف‌های سرامیکی و چوبی می‌شود.

استفاده از وسایل قدیمی و آنتیک
وسایل قدیمی و خاطره انگیز همواره در بسیاری از خانه‌ها بچشم می‌خورند. این اسباب بازی با رنگ نارنجی روشن که در واقع یک کامیون کمپرسی است فضای خانه را سرگرم کننده و آرام بخش ساخته است.

یک پیشنهاد :
لوازم تزیینی از گلدان گرفته تا عتیقه‌های قدیمی گزینه‌ای ایده ال برای رنگ ولعاب بخشیدن به خانه بدون رنگ آمیزی و با هزینهٔ پایین است.
دکور بیرونی
ایوان سرپوشیده و دلباز این خانه، پذیرایی از مهمانان را آسانتر کرده و منظره زیبای جزیره را نمایان ساخته است. پارچه رومیزی کمرنگ و مقاوم میز نهارخوری با هر رنگ و طرحی ست می‌شود. صندلی‌های سفید و قرمز روشن حس دریانوردی و سوار بودن بر کشتی را القا می‌کند. یک دسته گل ساده از گل‌های مرواردید، آرامش ناشی از طبیعت را پررنگ‌تر می‌کند.

یک پیشنهاد :
در هنگام افزودن رنگ‌ها به فضای‌های بی روح خانه تناسب را مد نظر داشته باشید. قابهای این صندلی‌های فلزی قلمی و باریک هستند. برای افزودن هرگونه رنگ قرمز دیگر اعتدال را رعایت کنید.

روشهای دیگری برای رنگ بخشی به فضای خانه
حتی مقادیر اندک رنگ هم می‌تواند باعث طراوت بخشیدن به اتاق شود. لینک زیر حاوی مطالبی درباره نحوه افزودن دزهای پایین رنگ و تاثیر آن در تغییر محیط اطراف شماست.


دیدن منابع مطالب

بخش‌های مرتبط
مجله هنرمجله دانستنی‌های هنر

ژورنال‌های لیلیت

مجموعه‌ای جامع از مجلات دانستنی‌ها و مطالب مفید با موضوعات گوناگون و متنوع

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت