⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️از «یادگار روزهای سخت ¦ نمایشگاه گروهی آثار سفالکنی و حکاکی» دیدن فرمائید و دیگران را برای تماشا در گالری لیلیت دعوت نمائید، بازدید شبانه‌روزی آزاد است…

یادگار روزهای سخت ¦ نمایشگاه گروهی آثار سفالکنی و حکاکی

Memory of the hard days ¦ Group Exhibition

«گالری لیلیت شما را به دیدن این نمایشگاه برگزار شده دعوت می‌نماید»

یادگار روزهای سخت ¦ نمایشگاه گروهی آثار سفالکنی و حکاکی

هنرمند: فرهاد بحری

هنرمند: المیرا غلامرضایی

❖ یادگار روزهای سخت ❖

آثار این مجموعه اغلب با تکنیک سفالکنی و حکاکی روی پوستهٔ تخم شترمرغ می‌باشند. آثاری با طرح‌های بی‌نظیر که بیننده را ساعت‌ها محو تماشای آن می‌کند و علاوه بر ارزش معنوی هنری به عنوان زیبا بخش و تزئین کننده دکوراسیون نیز مفید می‌باشند.

سفالکنی متد یا روشی از حکاکی است که با کد بین‌المللی از مرکز پژوهش فنی و حرفه ای ایران می‌باشد، این هنر زیبا تلفیقی از قلم‌زنی و سنگ‌تراشی می‌باشد، که به کمک آن می‌توان یک قطعه سفال (به هر شکلی) را انتخاب و کنده کاری نمود و آن را به صورت یک مجسمه دلخواه و خاص ، شکل داد. در این هنر مفاهیمی سمبلیک و نمادین نیز حضور دارند و بیشتر بر گرفته از هنر فولکلور (folklor فولک به معنی توده و لور به معنی دانش) است که در آن؛ زمان، مکان، حرکت اشکال و خطوط به سمت بالا ، سکون و تنوع رنگها و در نهایت حضور نماد بی‌نهایت، که مفهومی قراردادی و ساخته و پرداخته ذهن بشر است، توامان در شکل دادن معنای کل به صورت واحد حضور می‌یابند.

5ستاره / 58692 رأی

اخطار ! هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود