آتنه فقیه نصیری

Ateneh Faghih Nasiri

 تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

 معرفی/ بیوگرافی:

آتنه فقیه نصیری (به انگلیسی: Ateneh Faghih Nasiri) هنرمند ایرانی، زادهٔ 23 آبان 1347 در تهران است.

زندگی
وی در رشتهٔ زبان اسپانیایی در دانشگاه آزاد تحصیل کرد. فقیه نصیری با بازی در مجموعهٔ «خاله سارا» و نیز مجموعهٔ خانه سبز (در نقش لیلی) به شهرت رسید. فریبرز عرب‌نیا، هنرپیشه ایرانی؛ همسر سابق او است. در فروردین 1395 در برنامهٔ اکسیر او اعلام کرد به ام‌اس مبتلا شده‌ است.

خانم آتنه فقیه نصیری فارغ التحصیل زبان اسپانیایی از دانشگاه آزاد اسلامی است. وی همسر سابق فریبرز عرب نیا (بازیگر) می‌باشد. اوایل دهه هفتاد در سینما بازیگر پرکاری بود و در اواخر دهه هفتاد در تلویزیون درخشید. آتنه فعالیت سینمایی خود را با فیلم “جیب‌برها به بهشت نمی‌روند” (ابوالحسن داودی) در سال 1370 شروع کرد.

شاید برای اولین بار با بازی در مجموعه “خاله سارا” بود که توانست مخاطبان زیادی را به خود امیدوار کند. با بازی در نقش لیلی در مجموعه “خانه سبز” در میان عموم به محبوبیت دست یافت و با توانایی هایش موفق شد در سری اول مجموعه “داستان یک شهر” چهره‌ای منفور ارائه کند.

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم