⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️از «صدای سکوت ¦ نمایشگاه آثار احسان کاظمی» دیدن فرمائید و دیگران را برای تماشا در گالری لیلیت دعوت نمائید، بازدید شبانه‌روزی آزاد است…

صدای سکوت ¦ نمایشگاه آثار احسان کاظمی

Ehsan Kazemi ¦ The sound of silence Exhibition

«گالری لیلیت شما را به دیدن این نمایشگاه برگزار شده دعوت می‌نماید»

صدای سکوت ¦ نمایشگاه آثار احسان کاظمی

هنرمند: احسان کاظمی

❖ صدای سکوت ❖

هنر عکاسی برای من سرچشمه الهام و آرامش درونی است، هنری که به من آموخت فارغ از قضاوت‌های شخصی، واقعیت‌ها را آنگونه که هست ببینم و نگرشی تازه از نگریستن به جهان پیرامون را برای من تداعی کرد. هر شخصی تفسیری خاص از جهان اطراف خود دارد، درکی که اگر در آن دقیق شویم متوجه می‌شویم که در حقیقت در حالِ مشاهده خودمان هستیم و درکِ هنر یکی از راه‌هایی است که می‌توان به این بینش عمیق دست پیدا کرد و درنهایت در آزادی و آرامشی عمیق غوطه‌ور شد.

عکاسی سیاه و سفید قدیمی‌ترین سبک در هنر عکاسی می‌باشد که نوعی حس نوستالژیک را القاء می‌کند و تاریخچه‌ای بسیار استوار و مستحکم دارد و با وجود اینکه فقط شامل رنگ‌های سیاه و سفید و طیف خاکستری می‌باشد ولی در عین حال مفاهیم کلیدی و قدرتمندی را انتقال می‌دهد. هنرمندان زیادی از این سبک برای نمایش آثار خود استفاده می‌کنند و می‌توان این سبک را با سبک‌های دیگر نیز درآمیخت و نتایج خیره‌کننده‌ای را به ارمغان آورد. این مجموعه شامل آثاری از سبک Black and White می‌باشد که غالباً با سبک Portrait آمیخته شده و درنهایت با تغییرات فنی در سایه‌ها یا کنتراست حالتی خاص را خلق می‌کند که به Dramatic Black and White مشهور است، این سبک تأکید خاصی بر روی سوژه و بافت‌ها دارد و معمولاً در این نوع سبک Close up گرفتن از سوژه حرف اول را می‌زند که با تغییر در عمق و کنتراست بهتر کنترل می‌شود. در این روش بر عکس سبک Portrait که چهره و یا سوژه تا حد زیادی روتوش می‌شود، هیچ‌گونه روتوش خاصی برای بهتر شدن بافت و کیفیت اعمال نشده و تا حد امکان بافت اصلی دست‌نخورده باقی می‌ماند و در اغلب موارد بافت‌های ناهمگون ساختار اصلی این سبک را بهتر نمایش می‌دهند.

در Dramatic Black and White از حالت Low Key بسیار استفاده شده که شامل کنتراست بسیار زیاد با پس زمینه تیره می‌باشد و عمق و شدت احساسی تصویر را دو چندان می‌کند و گا‌هاً حالتی نامحسوس از سورئال را در خود می‌گنجاند و یکی از پایه‌های اصلی در بوجود آوردن افکت Chiaroscuro می‌باشد.

5ستاره / 56932 رأی

اخطار ! هرگونه کپی‌برداری پیگرد قانونی دارد

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت