★★★★★ برای شنیدن «دکلمه اشعار فریدون مشیری» بر روی لینک اشاره نمایید / امیدواریم از شنیدن آن لذت ببرید …

  • درباره

شنیدانه:

دکلمه اشعار فریدون مشیری

دکلمه اشعار فریدون مشیری

◉ درباره: فریدون مشیری در سی ام شهریور 1305 در تهران خیابان ایران (خیابان عین الدوله تهران) به دنیا آمد. پدربزرگ پدری او میرزا محمود خان مشیر در عصر قاجار امور مخابراتی غرب ایران را اداره می‌کرد و به دلیل مأموریت اداری به همدان منتقل شده بود. پدرش ابراهیم مشیری افشار در سال 1275 خورشیدی در همدان متولد شد، در روزهای جوانی به تهران آمد و از سال 1298 در وزارت پست مشغول خدمت گردید. مادرش نام خورشید و لقب اعظم‌السلطنه داشت و پدر مادرش میرزا جواد موتمن‌الممالک از اشراف‌زادگان قاجار و نماینده اولین دوره مجلس شورای ملی بود که در عین حال ادیب و شاعر نیز بود و با تخلص «نجم» شعر می‌سرود. از این رو فضل‌الله بایگان که از پیشگامان تئاتر نوین ایران است، دایی فریدون مشیری محسوب می‌شد.
مشیری سرودن شعر را از نوجوانی و تقریباً از پانزده سالگی شروع کرد. اولین مجموعه شعرش با نام تشنه توفان در 28 سالگی او با مقدمه محمدحسین شهریار و علی دشتی در 1334 به چاپ رسید. خود او دربارهٔ این مجموعه می‌گوید: «چهارپاره‌هایی بود که گاهی سه مصرع مساوی با یک قطعه کوتاه داشت و هم وزن داشت، هم قافیه و هم معنا، آن زمان چندین نفر از جمله نادر نادرپور، هوشنگ ابتهاج (سایه)، سیاوش کسرایی، مهدی اخوان ثالث و محمد زهری بودند که به همین سبک شعر می‌گفتند و همه شاعران نامدار شدند، زیرا به شعر گذشته بی‌اعتنا نبودند. اخوان ثالث، نادرپور و من به شعر قدیم احاطه کامل داشتیم، یعنی آثار سعدی و حافظ و فردوسی را خوانده بودیم، دربارهٔ آن‌ها بحث می‌کردیم و بر آن تکیه می‌کردیم.»
مشیری سال‌ها از بیماری رنج می‌برد و در بامداد روز جمعه 3 آبان‌ماه 1379 خورشیدی در 74 سالگی در تهران درگذشت. آرامگاه او در بهشت زهرا، قطعهٔ 88 (قطعهٔ هنرمندان)، ردیف 164، شمارهٔ 10 می‌باشد.
در این بخش بهترین و جذاب‌ترین «دکلمه اشعار فریدون مشیری» قرارگرفته است، امیدواریم از شنیدن آن بهره‌مند شوید و لذت ببرید …

منبع: بامیک

تگهای سئو: دانلود رایگان دکلمه اشعار فریدون مشیری – پخش آنلاین دکلمه اشعار فریدون مشیری – تماشای رایگان دکلمه اشعار فریدون مشیری – ویدیوی فیلم دکلمه اشعار فریدون مشیری – دکلمه اشعار فریدون مشیری نسخه بدون سانسور شده – دکلمه اشعار فریدون مشیری با زیرنویس چسبیده – دکلمه اشعار فریدون مشیری با دوبله فارسی اصلی – دکلمه اشعار فریدون مشیری با کیفیت hd اچ دی – دکلمه اشعار فریدون مشیری با کیفیت خوب – دکلمه اشعار فریدون مشیری کم حجم مخصوص موبایل – دانلود سریع دکلمه اشعار فریدون مشیری برای تلفن همراه دسکتاپ ویندوز و تبلت – لینک دانلود دکلمه اشعار فریدون مشیری – فیلم دکلمه اشعار فریدون مشیری ورژن قدیمی و جدید سال – تماشای آسان و بازدید مجانی ویدیوی فیلم و انیمیشن دکلمه اشعار فریدون مشیری – در اتوبوس و مسافرت – پیش نمایش تریلر آنونس دکلمه اشعار فریدون مشیری – نمایش خانگی – دیدن دکلمه اشعار فریدون مشیری در اوقات فراغت

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود