ساناز سماواتی

 تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

 معرفی/ بیوگرافی:

ساناز سماواتی (به انگلیسی: Sanaz Samavati) هنرمند ایرانی، متولد فروردین 1350 در تهران است.

فارغ‌التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1375 است، یک دوره بازیگری را در کلاس‌های آزاد گذراند. بازی در سینما را از سال 1373 با فیلم «حامی» به کارگردانی «قدرت الله صلح میرزایی» آغاز کرد.

خانم ساناز سماواتی فارغ‌التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1375 است، ولی همیشه دوست داشته که یا فضانورد شود یا دامپزشک و به دلیل اینکه در آن زمان خانم‌ها نمی‌توانستند این رشته‌ها را انتخاب کنند رشته زبان انگلیسی را انتخاب کرده است.

ساناز سماواتی از کودکی به بازیگری علاقه داشته و توانست به خاطر استعدادش در ترم چهارم دانشگاه در کلاس‌های حمید سمندریان شرکت کند و بعد موفق شد از همان ترم یک و دو در سال 1372 برای فیلم گراز‌ها انتخاب شود و جلوی دوربین رود.

ساناز سماواتی بازی در سینما را با فیلم سینمایی حامی در سال 73 آغاز کرد. سریال نود شب ساخته مهران مدیری مجموعه تلویزیونی بود که ساناز سماواتی با آن بیشتر به محبوبیت و شهرت رسید.

ساناز سماواتی سال 79 در اوج شهرت تصمیم به مهاجرت به کشور سوئد کرد و تا سال 89 در این کشور بود.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:
Sanaz_samavatiii

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت