ساناز سماواتی

Sanaz Samavati

تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون

معرفی:

ساناز سماواتی (به انگلیسی: Sanaz Samavati) هنرمند ایرانی، متولد فروردین 1350 در تهران است.

فارغ‌التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1375 است، یک دوره بازیگری را در کلاس‌های آزاد گذراند. بازی در سینما را از سال 1373 با فیلم «حامی» به کارگردانی «قدرت الله صلح میرزایی» آغاز کرد.

خانم ساناز سماواتی فارغ‌التحصیل مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1375 است، ولی همیشه دوست داشته که یا فضانورد شود یا دامپزشک و به دلیل اینکه در آن زمان خانم‌ها نمی‌توانستند این رشته‌ها را انتخاب کنند رشته زبان انگلیسی را انتخاب کرده است.

ساناز سماواتی از کودکی به بازیگری علاقه داشته و توانست به خاطر استعدادش در ترم چهارم دانشگاه در کلاس‌های حمید سمندریان شرکت کند و بعد موفق شد از همان ترم یک و دو در سال 1372 برای فیلم گراز‌ها انتخاب شود و جلوی دوربین رود.

ساناز سماواتی بازی در سینما را با فیلم سینمایی حامی در سال 73 آغاز کرد. سریال نود شب ساخته مهران مدیری مجموعه تلویزیونی بود که ساناز سماواتی با آن بیشتر به محبوبیت و شهرت رسید.

ساناز سماواتی سال 79 در اوج شهرت تصمیم به مهاجرت به کشور سوئد کرد و تا سال 89 در این کشور بود.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:
Sanaz_samavatiii@

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاط و خوشنویس هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان معماری هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان مدلینگ هنرمندان صداپیشه بنر هنرمندان نمایش
اینستاگرام گالری لیلیت