واسیلی ولادیمیروویچ پوکیرف

Vasili Vladimirovich Pukirev

واسیلی ولادیمیروویچ پوکیرف

واسیلی ولادیمیروویچ پوکیرف – Vasili Vladimirovich Pukirev هنرمند نقاش روسی است.

او در یک خانواده دهقانی در روسیه متولد شد و در ابتدا به نقاش آیکون در موگیلف مشغول به کار شد. با موفقیت، او توانست در دانشکده نقاشی، مجسمه‌سازی و معماری مسکو (MSPSA) ثبت نام کند، جایی که او از سال 1847 تا 1858 تحت نظر سرگئی زاریانکو و آپولون Mokritsky تحصیل کرد. پس از سال 1850، او گواهی دریافت کرد تا به عنوان یک معلم هنر در مدارس دولتی خدمت کند. در سال 1855 عنوان “هنرمند” به او اعطا شد و در سال 1858 “هنرمند آزاد” لقب گرفت.

در سال 1860، او به عنوان “آکادمیک” برای تاریخ و نقاشی پرتره تبدیل شد. او در یک آپارتمان در نزدیکی MSPSA مستقر شد و در سال 1873 آنجا تحصیل کرد. در سال 1862 و 1864 او توانست به خارج از کشور سفر کند تا «نمایش گالری‌های هنری» را تحت حمایت انجمن دوستداران هنر مسکو قرار دهد. در سال 1869 او با الکسیا سارراسوف همکاری کرد تا یک دوره نقاشی برای استفاده در مدارس دولتی آماده کند. علاوه بر نقاشی هایش، آیکون‌ها و تصاویر را برای آثار گوگول و تورگنف ایجاد کرد .
چهار سال بعد، او مجبور شد به دلیل ضعف سلامتی از تدریس کناره گیری کند و به سرعت از کار نیز افتاد. در سال 1879، هنرمندان همکار او مجبور شدند با هم برای او کمک هزینه‌ای برای امرار معاش در نظر بگیرند، این هنرمند ستودنی در سال 1890 در فقر و شرایطی تقریبا فراموش شده در تنهایی از دنیا رفت.

این هنرمند مشهور به کشیدن نقاشی‌های غم انگیزی از ازدواج اجباری دختران جوان برای وصلت با داماد پیر می‌باشد و بهترین نقاشی او که شناخته شده است “مراسم عروسی اجباری” نام دارد.

در این تابلوی بی نظیر پوکیرف خودش را در سمت راست تابلو (احتمالا به عنوان بهترین مرد در تصویر) به نقاشی کشیده است، که باعث می‌شود که داستان آن را یک قسمت از عشق گمشده در زندگی خود نشان دهد. در سال 1863، بر اساس این کار، او به عنوان استاد افتخاری در آکادمی هنرهای زیبای امپراطوری نامگذاری شد. این موضوع همچنین یک بحث گرم در مطبوعات ایجاد کرد.

در این بخش برترین آثار این هنرمند در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

گردآوری: طاهره ترابی فراهانی

برترین آثار

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت