آلبوم بهترین موزیک‌های بی‌کلام کیتارو

The Best Instrumental Musics of Kitaro

آلبوم بهترین موزیک‌های بی‌کلام کیتارو

ماسانوری تاکاهاشی، اهنگ‌ساز و نوازنده ژاپنی است که با نام مستعار کیتارو فعالیت می‌کند. او از کودکی علاقه‌اش را به موسیقی نشان داد اما پدر و مادر کشاورزش مخالف فعالیت او در این زمینه بودند. ماسانوری با خرید یک گیتار و تلاش در نواختن آن پا به عرصه موسیقی می‌گذارد. «من همیشه به گوش‌ها و احساساتم اعتماد کرده‌ام» و بر اساس همین اعتماد او تبدیل به آهنگ‌سازی خودآموخته می‌شود که سواد موسیقی به مفهوم کلاسیک را ندارد. او در دوران جوانی در کلوب‌های شبانه کیبورد می‌نواخت و در این دوران کار با سینتی سایزر را به خوبی فرا گرفت، سپس به گروه موسیقی خاور دور پیوست و همراه این گروه در اروپا و آسیا کنسرت برگزار کردند. بعد از این کنسرت‌ها او اولین آلبوم انفرادی خود به نام «داستان ماه کامل» را منتشر کرد.

 

کیتارو را به جرأت می‌توان یکی از اعجوبه‌های موسیقی معاصر برشمرد، این هنرمند با خلق آثاری عمیق و روحانی احساس بی‌نظیر و غیرقابل بیان را به شنوندگان منتقل می‌کند. طبیعت نقش مهمی در موسیقی kitaro دارد. گوش دادن به موسیقی او کاری می‌کند که انسان طبیعت را لمس کرده و ذهن را رها کند. در واقع او ملودی‌های سرزمینش را بیرون کشیده و با خلاقیت ذهنی‌اش آنها را کنار هم می‌چیند. موسیقی این آهنگساز مخاطب را وادار به تفکر و شناخت دنیای ناشناخته می‌کند و واسطه‌ای برای پیوند میان شرق و غرب است.

 

تکرار ملودی یکی از ویژگی‌های آثار اوست. او با این تکرارها کاری می‌کند که ملودی در ذهن مخاطب نقش ببندد. در موسیقی او، عرفان و مذهبش نمایان است و با استفاده از فلوت ژاپنی و سازهای کوبه‌ای سرزمینش این مسأله پررنگ‌تر می‌شود. در تنظیم قطعات با استفاده از سینتی سایزرها در کنار ویولن، هارپ و فلوت‌های محلی رنگ و بوی خاصی به موسیقی‌اش می بخشد.

در این بخش بهترین و جذاب‌ترین موسیقی‌های این مجموعه قرار گرفته است، امیدواریم بهره‌مند شوید و لذت ببرید …

برگزاری نمایشگاه نمایشگاه های درحال برگزاری رزرو نمایشگاه انتخاب سالن انتخاب قاب مجازی موزیک بیکلام
اینستاگرام گالری لیلیت