تخصص:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، صداپیشه، مجری برنامه کودک، کمدین

معرفی:

داوود منفرد (به انگلیسی: Davood Monfared) هنرمند ایرانی، متولد 21 اردیبهشت 1339 است.

آقای داود منفرد در سال 1377 بطور رسمی پا در عرصه هنر گذاشت، او با برنامه طنز «سلام تهران» فعالیت حرفه ای خود را در تلویزیون آغاز کرد.

داود منفرد در عرصه سینما نیز با بازی در فیلم سینمایی قاعده‌بازی، سینمای کمدی را هم تجربه کرده است. داوود منفرد یا همان دایی چپول در 2 دهه فعالیت خود در عرصه رادیو، تلویزیو‌ن و سینما هیچ‌گاه کار جدی انجام نداده، چون به کار طنز علاقه زیادی دارد.

نیز فکر نمی‌کرد که رادیو هم بتواند برایش جذابیت داشته باشد، برای همین روز اولی که وارد رادیو شد، هیچ علاقه‌ای به رادیو نداشت، ولی با اولین حضورش در یک برنامه رادیویی عاشق رادیو شد.

داود منفرد یکی از چهره‌های مطرح در طنز رادیو، تلویزیون و سینما است. تقریباً 3 دهه است که با نوع بازی و تیپ خاص خود خنده و شادی را برای مخاطبان به ارمغان می‌آورد. نوع لهجه، گوش سنگین، چشم‌های لوچ، صدای بلند و خنده‌های خنده دارش از او یک طناز صاحب سبک ساخته است.

داوود منفرد درباره سابقه فعالیت هنری خود می‌گوید:
قبل از آن که وارد جمعه ایران بشوم با آقای جاهد که تهیه کننده بودند دو سه سال همکاری داشتم، برنامه شبانه بود و کار قشنگی بود بعد با آقای مهران دوستی همکاری داشتم بعد با آقای رشیدپور و همسر گرامیشان. والا من اصلا رادیو را دوست نداشتم چون تجربه نداشتم و سخت بود. من فکر می‌کردم کسی رادیو را گوش نمی‌دهد. اما بعداً علاقمند شدم. برنامه‌مان یک ماه بعد پخش شد و انعکاس‌ها را دیدم خوشم آمد و ادامه دادم. یک شخصیت جدیدی پیدا کرده‌ام، که مطمئنم موفق می‌شود، تیپ یک آدم شل و ول و من نمونه این شخصیت را جلوی در یک بانک دیدم او به من چاقو زد و گفت: هر چی پول داری بده! البته این فرد صدای شیرینی داشت، که من به خاطر صدای شیرینش بیشتر کتک خوردم تا بتوانم بیشتر صدایش را بشنوم و در آخر که پولی نداشتم بدهم چاقو خوردم و او هم دستگیر شد، ولی ماجرا اینجا تمام نشد، پس از دستگیری این فرد، من به دلیل صدای جذاب او که هیچ سنخیتی باهیکل درشتش نداشت رضایت دادم و او آزاد شد اما همیشه دوست داشته‌ام که او را تبدیل به کمیک شخصیت رادیویی بکنم.وقتی هنرمندان شخصیت‌های برنامه‌هایشان را از جامعه الگوبرداری می‌کنند در کارشان موفق‌تر می‌شوند.

• اینستاگرام:
tv.dmonfared@

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید


گالری تصاویر:

مرتبط:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاط و خوشنویس هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان معماری هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان مدلینگ هنرمندان صداپیشه بنر هنرمندان نمایش
اینستاگرام گالری لیلیت