تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تاتر، سینما و تلویزیون

 معرفی/ بیوگرافی:

سمانه پاکدل (به انگلیسی: Samaneh Pakdel) هنرمند ، زادهٔ 1366 است.

خانم سمانه پاکدل تحصیلات خود را در رشته روانشناسی بالینی به پایان رسانده است ولی به دلیل علاقه‌ای که به حرفه بازیگری داشته از ادامه تحصیل و کار در رشته خود منصرف شده و کار بازی را جدی گرفته است.

نخستین بازی خود را در یک تئاتر دانشجویی بدون هیچ دیالوگی تجربه کرده است و به گفته خود او در این نمایش فقط حضور فیزیکی داشته است اما پس از آن توسط مهدی گلستانه کارگردان تله فیلم «بگو که رویا نیست» به دنیای بازیگری معرفی شده و بعد در فاصله‌ای کوتاه در سریال روز حسرت ساخته سیروس مقدم ایفای نقش کرده است و پس از کسب این تجربه موفقیت آمیز به پروژه دلنوازان معرفی شده است و در نقش «مهتاب» به ایفای نقش پرداخته است.

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم