تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بدل‌کار ایرانی

 معرفی/ بیوگرافی:

پیمان جلالی ابدی (به انگلیسی: Peyman Abadi) هنرمند آلمانی ایرانی ، متولد 1351 تهران – 16 اردیبهشت 1388 تهران بود.

به‌خاطر فعالیت در مجموعهٔ هشدار برای کبرا 11 به شهرت رسید. وی در 16 اردیبهشت 1388 در حین ایفای نقش بدل‌کاری در فیلم چشم‌های نامحسوس بر اثر حادثه، جان خود را از دست داد.

زندگی
آقای پیمان جلالی ابدی زاده 11 آبان 1351 در محلهٔ یوسف‌آباد تهران است. او در 6 سالگی به ورزش اسکی پرداخت و در 12 سالگی برای ادامه تحصیل به آلمان و شهر کلن سفر کرد. پیمان ابدی طراح و کارگردان صحنه‌های اکشن بود. وی همچنین به چهار زبان انگلیسی، آلمانی، اسپانیایی و ایتالیایی تسلط داشت. رشته تخصصی ورزشی او شیرجه (Diving) بود. او در مسابقات قهرمانی جهان، قهرمانی اروپا و قهرمانی آلمان، روی‌هم رفته 37 مدال کسب نمود و به خاطر شیرجه بی‌همتایش در فرانکفورت، موفق به ثبت نام خود در رکوردهای گینس گردید. او عضو تیم Action concept (یکی از 4 تیم برتر اکشن جهان) بود و با طراحی و اجرای صحنه‌های اکشن در پروژه‌های پـُرآوازه‌ای مانند هشدار برای کبرا 11، پلیس‌های موتورسوار، 100 درجه، دلقک، و فرشتگان وحشی، مهارت‌های علمی و فنی خود را به نمایش گذاشت.
پیمان ابدی در سال 1385 به ایران بازگشت و یک آموزشگاه حرفه‌ای اکشن تأسیس نمود. پیمان ابدی در 20 آذر 1386 با ساناز نوروززاده ازدواج کرد.

درگذشت
او سرانجام در عصر روز چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388 در حین اجرای یک صحنه اکشن، در تله‌فیلم چشم‌های نامحسوس به کارگردانی محسن موسویان جان خود را از دست داد. پیکر او در قطعهٔ هنرمندان بهشت زهرا تهران به خاک سپرده شده‌است.

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی

بزرگان و پیشکسوتان هنر

هنرمندان خانم

هنرمندان آقا

هنرمندان نقاش

هنرمندان عکاس

هنرمندان دیجیتال

هنرمندان مجسمه ساز

هنرمندان کارتونیست

هنرمندان صنایع دستی

هنرمندان خطاط

هنرمندان معمار

هنرمندان بازیگر

هنرمندان چهره پرداز

هنرمندان نمایش عروسکی

هنرمندان صداپیشه

بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن، لیلیت را در دستگاه همراه خود داشته باشید و سرگرم شوید…