مکعب المربع الجديد | Mukaab New Murabba

Mukaab New Murabba

مکعب المربع الجديد | Mukaab New Murabba

 درباره/معرفی:

مکعب مربع جدید (به انگلیسی: Mukaab New Murabba) یکی از مراکز جدید و مدرن عربستان سعودی در شهر ریاض می‌باشد.

در قلب کشور عربستان یک مربع جدید و نماد جدیدی به نام المکعب المربع الجدید وجود دارد.

The Mukaab که خط افق جدید ریاض را تعریف می کند، با سرگرمی‌ها، غذاخوری‌ها و خرده فروشی های فوق العاده مدرن، بازدیدکنندگان را از سراسر جهان جذب می کند. بزرگترین مرکز شهر مدرن جهان. این چهره جدید ریاض است.

مکعب
یک نماد جدید است و اولین مقصد همه جانبه و تجربی جهان، جایی که مهمان‌نوازی، خرده‌فروشی و اوقات فراغت به سطوح جدیدی می‌رسند، همه در محیط‌های خیره‌کننده و همیشه در حال تغییر رو به دروازه ای به دنیایی دیگر فراهم می‌آورد. احداث این مجموعه توسط صندوق الاستعمارات العامه می‌باشد.

مكعب آسمان خراشي عظيم با ارتفاع ۴۰۰ متر است كه از هتل، ناحيه هاي مسكوني و جاذبه هاي گردشگري ميزباني مي كند و شما را به مريخ مي برد. عربستان سعودي پروژه هاي ساخت وساز بزرگ و جاه طلبانه اي دارد و مي خواهد در سال هاي آينده به يكي از قطب هاي گردشگري تبديل شود. به نوشته ي نشريه ي عرب نيوز ، محمد بن سلمان، ولي عهد و نخست وزير عربستان سعودي، از پروژه ي جديدي پرده برداري كرده است كه در نگاه اول بي شباهت به كعبه نيست. مسئول پروژه ي ساخت و ساز جديد عربستان شركت New Murabba Development Company است و اين پروژه بخشي از برنامه ي بزرگ اين كشور براي ايجاد مركز تجاري بزرگي در شهر رياض به نام «مربع جديد» است. اين ناحيه ي تجاري ناحيه اي به مساحت بيش از ۱۸٫۱ كيلومترمربع را دربر مي گيرد، يعني حدوداً يك سوم منهتن نيويورك. عربستان سعودي مي گويد رياض به لطف مربع جديد «بزرگ ترين مركز شهر مدرن دنيا» را خواهد داشت. اصلي ترين سازه ي مربع جديد، ساختمان بزرگي به نام «مكعب» است.

مكعب همان طوركه از نامش پيدا است، آسمان خراشي بزرگ با ساختار مكعبي است كه در هر جهت تقريباً ۴۰۰ متر طول دارد. براي درك عظمت معكب، ساختمان امپاير استيت در منهتن را تصور كنيد. عرض مكعب به اندازه ي ارتفاع امپاير استيت است و ۲۰ نسخه از اين ساختمان را در خود جاي مي دهد. مكعب در داخل خود برجي ويژه دارد كه خود به تنهايي با مرتفع ترين آسمان خراش هاي دنيا رقابت مي كند. مكعب به تنهايي تقريباً دو كيلومتر مربع از سطح زمين را اشغال مي كند و از اين حيث با تمامي ساختمان هاي ديگر دنيا تفاوت دارد. مكعب ميزبان جاذبه هاي گردشگري، هتل، ناحيه هاي مسكوني و فضاهاي تجاري خواهد بود.

احتمالاً دولت عربستان سعودی با ایده گرفتن از بنای کعبه (که به معنای مکعب) و در شهر مکه واقع می‌باشد، تصمیم به احداث این بنای مدرن در شهر ریاض پایتخت کشور عربستان سعودی گرفته است.

پروژه هاي ساخت و ساز اين چنيني معمولاً وعده هاي بزرگ و هيجان فراوان معرفي مي شوند و مكعب از اين قاعده مستنثي نيست. سازندگان مكعب مي خواهند اين سازه ي عظيم اولين مقصد همه جانبه و غوطه وركننده در جهان باشد. منظور آن ها از «مقصد غوطه وركننده»، فضايي است كه افزون بر جاذبه هاي واقعي، روي دنياي مجازي و ديجيتالي نيز تمركز زيادي دارد. فضاي داخلي مكعب شامل محتواهاي هولوگرافيك زيادي خواهد بود. براي مثال، در يكي از اتاق ها همين محتواها باعث مي شوند كه حسِ بودن در مريخ را تجربه كنيد. مكعب فضاهايي براي حضور در عمق اقيانوس و حتي ناحيه اي شبيه به كوه هاي هاللويا در فيلم Avatar دارد، اگرچه برخی از کاربران متعقدند که این مکعب به بورگ کیوب Borg cube startreck سری فیلمهای استارترک شباهت دارد.

ظاهراً عربستان سعودي تلاش مي كند تا مكعب را به نوعي آسمان نماي واقعيت مجازي تبديل كند. بر اساس ادعاي عرب نيوز، دولت عربستان سعودي قصد دارد ناحيه ي مربع جديد را با توجه ويژه به حفاظت از محيط زيست بسازد. عربستان مي خواهد ساخت و ساز ناحيه ي تجاري جديدش را تا سال ۲۰۳۰ تكميل كند. اين زمان بندي براي پروژه اي عظيم در حد مربع جديد، بسيار بلندپروازانه به نظر مي رسد. انتظار مي رود كه پروژه ي مربع جديد تا سال ۲۰۳۰ حدوداً ۵۰ ميليارد دلار به اقتصاد غير نفتي عربستان اضافه و ۳۳۴٬۰۰۰ شغل مستقيم و غيرمستقيم ايجاد كند.

مکعب المربع الجديد | Mukaab New Murabba

• آدرس:
RRMA2485، 2485 طريق الملك خالد الفرعي, 7332، الرياض 13526، عربستان سعودی

• تلفن:

• وبسایت:
newmurabba.com

thenewmurabba.com

• ایمیل:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

مکعب المربع الجديد | Mukaab New Murabba

مکعب المربع الجديد | Mukaab New Murabba

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

مکعب المربع الجديد | Mukaab New Murabba

تور مجازی

مکعب المربع الجديد | Mukaab New Murabba

مکعب المربع الجديد | Mukaab New Murabba

درباره

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود