مریم حدادی (سرنا)

Maryam Hadadi (Serena)

تخصص:

نقاشی، نقاشی‌خط

معرفی:

مریم حدادی با نام هنری سرنا (به انگلیسی: Maryam Hadadi – Serena ) هنرمند نقاش، متولد 19 مهرماه سال 1363 است.

خانم مریم حدادی دارای مدرک لیسانس گرافیک است و سبک کارهای این هنرمند، هنر زیبای “نقاشی‌خط” می‌باشد.

نقاشی‌خط، سبکی مدرن از نقاشی با حال و هوای بومی است که فرهنگ و هنر را در هم آمیخته است. این هنر زیبا تلفیقی بین نقاشی و خطاطی می‌باشد. این شیوه در نقاشی مدرن و خوش نویسی شکل گرفته است. این هنر ایرانی، طرفداران بسیاری را در کشورهای همسایه نیز دارد. می‌توان منشأ اصلی این سبک را در مکتب سقاخانه در نقاشی معاصر ایران دانست. این نوع از نقاشی در ایران، پس از انقلاب اسلامی، طرفداران بیشتری را یافته و افراد زیادی در این زمینه به فعالیت، آموزش و نقاشی پرداخته اند. در میان هنرمندانی که در این عرصه هنری فعالیت می‌کنند، مریم حدادی نسبت به سایر هنرمندان پیشتاز بوده است و در سبک نقاشی خط موفقیت‌های زیادی را به دست آورده است.
در مجموع می‌توان این هنر را یک نوع سنت شکنی دانست که در آن هم ظاهر و هم محتوای نقاشی تغییر کرده است. زیرا در هنر قدیمی از خط برای انتقال راحت و آسان منظور و مفهوم خود به دیگران استفاده می‌کردند تا بتوانند منظور خود را در همان ارتباط نخست و نگاه اول به مخاطب منتقل کنند. بنابراین، در سه حوزه خط را تغییر داده اند تا به هنر نقاشی خط برسند.

سوابق و افتخارات:
رتبهٔ دوم کشوری رشته نقاشی خط در ششمین جشنواره هنر جوان سال 92
و…

“شما را به دیدن نمایشگاه آثار ایشان دعوت می‌نمائیم”

• آدرس:
ایران / تهران

• تلفن:

• رویدادهای جاری:

نقاشیخط سرنا ¦ نمایشگاه آثار مریم حدادی

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاط و خوشنویس هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان معماری هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان مدلینگ هنرمندان صداپیشه بنر هنرمندان نقاش
اینستاگرام گالری لیلیت