مرتضی اسدی

 تخصص/مهارت:

نقاش، دکترای پژوهش هنر

 معرفی/ بیوگرافی:

مرتضی اسدی (زادهٔ 1336 خورشیدی در تهران) نقاش معاصر ایرانی است.
مرتضی اسدی در سال 1336 تهران متولد شد.
او دارای دکترای تاریخ هنر از دانشگاه سوربن پاریس، فوق لیسانس تصویرسازی و لیسانس نقاشی از دانشگاه تهران و دکترای پژوهش هنر از دانشگاه شاهد است.
او همچنین تدریس در دانشگاه‌های دانشکدهٔ هنر دانشگاه شاهد، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده معماری دانشگاه یزد، آموزش عالی سوره و عضویت گروه نقاشی مرکز هنرهای تجسمی را در کارنامهٔ فعالیت هنری خود دارد.
تألیفات بسیاری از اسدی در نشریات به چاپ رسیده‌اند و شرکت در چندین نمایشگاه داخلی و خارجی از دیگر فعالیت‌های اوست.
او برندهٔ جایزهٔ اول نمایشگاه گل و طبیعت، برگزیدهٔ دومین دوسالانهٔ نقاشان ایران، برگزیدهٔ جایزهٔ ویژهٔ چهارمین دوسالانهٔ نقاشی ایران، جایزهٔ سوم طراحی تمبر پستی به مناسبت چهل‌وپنجمین سالگرد اعلان جهانی حقوق بشر، توکیو شده‌است.
آقای مرتضی اسدی از هنرمندان عرصهٔ جنگ موسوم به دفاع مقدس نیز به شمار می‌رود.
این هنرمند بر این باور است که «گفتن واقعیت در عالم هنر، یک وظیفه‌است. اگر کاسبکارانه به این موضوع نگاه نکنیم، شاید گاهی گفتن آن به ضرر ما باشد اما به نفع جمعی است که صاحب حق هستند. ما نسبت به جامعه تعهداتی داریم که باید به آن عمل کنیم. اگر بخواهیم شعار دهیم و عمل نکنیم، رسوا خواهیم شد. من نیز تلاش می‌کنم که رسوا نشوم. باید توجه داشته باشیم اثری که بتواند هنرمند را به حرکت وادارد، قطعا بر دیگران نیز تاثیر خواهد گذاشت و اگر غیر از این باشد نشانه ضعف اثر است.»

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• ایمیل:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود