سعید برومند

 تخصص/مهارت:

طراح و نقاش

 معرفی/ بیوگرافی:

سعید برومند (به انگلیسی: Saeed Boroumand) هنرمند ایرانی، متولد 1328 در تهران است.

آقای سعید برومند، از هنرمندان سرشناس ایران می‌باشد.

نام پدر ایشان احمد علی بود، در سال 1353 بعد از پایان دوره گرافیک در انگلیس به ایران بازگشتند و در همان سال در سازمان نمایشگاههای بین المللی وابسته به وزارت اقتصاد استخدام شدند، بعد از 8 ماه آن سازمان را رها کرده و شروع به نقاشی کردند، در همان سال وارد هنرستان کمال الملک شده و تا سال 1357 زیر نظر استاد حیدریان و استاد شیخ و استاد عربعلی شروه تحصیل کردند، از سال 1359 مسئولیت تدریس در هنرستان را برعهده گرفتند، ایشان فقط در همین هنرستان مشغول به فعالیت می باشند و در هیچ جای دیگر آموزش نمی دهند.

اولین نمایشگاه آثار وی در سال 1359 در تقاطع خیابان 16 آذر و انقلاب به عنوان اولین نمایشگاه خیابانی نقاشی در ایران ثبت گردیده است.

بیشتر آثار وی برگرفته از مردم کوچه و بازار می باشد و گویای زندگی مردم عام است، البته شایان ذکر است ایشان آثاری در باب موضوعاتی چون طبیعت بی جان و دورنما سازی نیز داشته اند و بیشتر آثار وی گویای واقعیت اجتماع می باشد ، در ضمن در زمینه طراحی و رنگ روغن جزء اساتید برجسته به شمار می آیند.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت