داوود کوچکی

 تخصص/مهارت:

طراح و نقاش

 معرفی/ بیوگرافی:

داوود کوچکی (به انگلیسی: Davood Kochaki) هنرمند ایرانی، متولد 1318 در رشت استان گیلان است.

آقای داوود کوچکی، از هنرمندان سرشناس ایران می‌باشد.

داوود کوچکی، هیچ وقت نتوانست به تحصیل علم بپردازد و دانسته ها و دستاوردهایش تجربی بوده و نوشتن را در حد اسم و فامیل خود می داند. دوازده سال بیشتر نداشت که از خانه فرار کرد. از چهل سالگی به بعد -جسته و گریخته- خط خطی هایی در کاغذ باطله ها، دفترچه تلفن و یا گوشه و کنار دفتر مشق فرزندانش می کشید. نوعی کنجکاوی و بازی گوشی که در آغاز تفننی بود و صرفاَ جهت بروز درونیات خویش رخ می داد. ولی از شصت و پنج سالگی (پس از بازنشستگی) فعل طراحی برایش شکل جدی تری گرفت و دیوانه وار شروع به کشیدن نمود. در آثارش شیفتکی او نسبت به انسان، حیوان و موجودات مرموز، ناقص الخلقه و هیولا مانند به چشم می خورد. طراحی‌های کوچکی از چنان بیانگری پر قدرتی برخوردارند که ملهم از سرنوشت مصیبت بارش می باشند. در واقع مسئله داوود در هنر ثبت عقده ها و زخم هایی ست که مثل خوره روحش را می تراشند و تا مادامی که به شرح تک تک تصاویرش که ملهم از واقعیت‌های زیستی اش است نپردازد، مخاطب خوانشی باز از آثارش دارد. در حال حاضر او یکی از شناخته شده ترین هنرمندان آوت سایدر ایرانی در مجامع بین المللی است و در فرانسه داوود مکانیک را با نام “مرد مدادی” می شناسند. آثارش توسط انتشارات کریستین برست در فرانسه و آمریکا -در دو مجلد- چاپ و منتشر شده و در موزه ها و مجموعه‌های خصوصی معتبری حفظ و نگهداری می شوند.
آثار داوود کوچکی ارتباطِ دردناکی میانِ هنر و واقعیت را به رُخ می کشد که محصولِ رفتاریست بر گرفته از وسواس‌های فکری و مسائلِ روحی، که مُشتق از تکانه‌های خلاق، خالص و اصیلِ انسانیست. او نمونه ای تیپیک از یک نیرویِ هستی بخشِ جامعه است.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت