مهران مهاجر

Mehran Mohajer

مهران مهاجر

 تخصص/مهارت:

عکاس،

 معرفی/ بیوگرافی:

مهران مهاجر (به انگلیسی: Mehran Mohajer) هنرمند ایرانی، متولد 1343 در تهران است.

آقای مهران مهاجر، از هنرمندان سرشناس ایران می‌باشد.

تحصیلات
فارغ التحصیل رشته عکاسی از دانشگاه هنرهای زیبا
دریافت مدرک کارشناسی ارشد زبان‌شناسی از دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران

بیوگرافی
مهران مهاجر عکاس، مترجم وعلاوه بر تدریس دارای تالیفاتی در قالب کتاب و مقاله در نشریات است. او همچنین عضو هیأت علمی دانشگاه تهران است و نزدیک به سه دهه‌ سابقه‌ی تدریس در دانشگاه‌های تهران را دارد. وی چند کتاب در حوزه‌ی نقد ادبی و عکاسی نوشته و ترجمه کرده است. نوشته‌های او درباره‌ی عکاسی عمدتاً در مجله‌ی حرفه: هنرمند چاپ شده‌اند. تهران بی‌گاه 1393، بین و لابین 1395، هوای زمین 1397، از کتاب‌های عکس او هستند و کتاب‌های بایگانی و تن1388، عکاسی 1390، عکاسی: درآمدی انتقادی 1390، همراه با محمد نبوی و دیگران، مفاهیم بنیادی تاریخ هنر (1395، همراه با محمد نبوی) از ترجمه‌های او در زمینه‌ی عکاسی و هنر هستند.

به اعتقاد کارشناسان رشته عکس،مهران مهاجر عکاسی است که به صورتی توامان هم توان معاصر رسانه عکاسی را به خدمت گرفته، هم آثاری سر‌راست و گاه حتی سردستی(اسنپ شات) در کارنامه خود دارد؛ هم دلبستگی‌های فرمالیستی را می‌توان در آثارش به روشنی دید و هم این که آثار او نسبتی مستقیم با مستندنگاری دارد.

مجموع همه این ویژگی‌ها آثاری دست کم در حوزه عکاسی ایران منحصربفرد می‌سازد که به نظر می‌آید بر نسل جوان عکاس نیز تاثیر به‌سزایی گذاشته است.

طی این‌ سال‌ها چشم و ذهن او بیشتر معطوف به سازوکار زبان دوربین و کنکاش با مرزهای آن بوده است. مهاجر کارهایش را به شکل انفرادی در ایران و به شکل گروهی ‌در ایران و بیرون از ایران به نمایش گذاشته است و موفق به کسب جوایز بسیاری از جشنواره‌های مختلف عکاسی نیز شده است.

این مجموعه گزیده‌ای از عکس‌های او که در فضای هنری هشت چشمه به نمایش در آمده اند از مجموعه‌های خطوط و چیزها، بی‌چیزی، حال گذشته، بین و لابین و هوای زمین در دهه‌ی 1390 هستند.

مهران مهاجر

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

مهران مهاجر

مهران مهاجر

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود