تخصص/مهارت:

عکاس،

 معرفی/ بیوگرافی:

آرا گولر (به انگلیسی: Ara Goller) هنرمند ایرانی، است.

آقای آرا گولر، از هنرمندان سرشناس ایران می‌باشد.

آرا گولر فوتوژورنالیست بین‌المللی شناخته‌شده‌ای است که به نقش‌آفرینی در ارتقا و غنی ساختن جایگاه فرهنگی ترکیه ادامه می‌دهد. او که «چشم استانبول» خوانده می‌شود خود را خبرنگاری می‌داند که مشتاق است تاریخ و فرهنگ را از طریق حضور آدم‌ها ثبت کند. تبحر او هیچ مرزی ندارد. از نظر او فوتوژورنالیسم مدیوم کاملی است برای بازتاباندن واقعیت و حقیقت جهان، ثبت و جاودانه ساختن لحظات زندگی، خاطرات، رنج‌ها و تواریخ؛ در مقایسه با هنر که مدیومی است که می‌تواند دروغ‌گو باشد.
در دهه‌ی 1970 آرا گولر به ثبت پرتره‌ی سلبریتی‌ها، هنرمندان و سیاست‌مداران مشهور علاقه‌مند شد. نام‌هایی از جمله سالوادور دالی، پابلو پیکاسو، آلفرد هیچکاک، ماریا کالاس، ایندیرا گاندی و حتا وینستون چرچیل جزو مجموعه‌ی او هستند. عکس‌های او گواه روابط متعددی است که در طی زندگی شخصی و حرفه‌ای‌اش گسترش داد.
آرا گولر جوایز بسیاری دریافت کرده است، از جمله عکاس قرن ترکیه در سال 1999، نشان لژیون دونور فرانسه، جایزه‌‌ی لوسی برای یک عمر دستاورد در سال 2009 و اخیراً جایزه‌ی افتخاری نورمبرگ در سال 2017. کتاب‌ها و مقالات بسیاری نیز درباره‌ی این فرد یگانه یعنی آرا گولر منتشر شده است.
مجله‌های اشترن، پاری ماچ، تایم و بسیاری دیگر به او کار سفارش داده‌اند. همچنین او پس از ملاقات شخصی با مارک ریبو و آنری کارتیه برسون به آژانس مگنوم فوتوز پیوست. عکس‌های او هم‌اکنون جزو مجموعه‌های موسسه‌های مختلف در سراسر دنیا هستند. تاثیرگذارترین جنبه‌ی کار او بر تنوع موضوعات متکی است. آن‌چه که او «بایگانی» توصیف می‌کند درواقع مجموعه‌‌ای متشکل از بیش از 800 هزار اثر هنری است.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان عکاس ایرانی» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی

بزرگان و پیشکسوتان هنر

هنرمندان خانم

هنرمندان آقا

هنرمندان نقاش

هنرمندان عکاس

هنرمندان دیجیتال

هنرمندان مجسمه ساز

هنرمندان کارتونیست

هنرمندان صنایع دستی

هنرمندان خطاط

هنرمندان معمار

هنرمندان بازیگر

هنرمندان چهره پرداز

هنرمندان نمایش عروسکی

هنرمندان صداپیشه

بنر هنرمندان عکاس

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن، لیلیت را در دستگاه همراه خود داشته باشید و سرگرم شوید…