تخصص/مهارت:

طراح و نقاش، شاعر ، نقاشیخط، پتینه و کهنه‌کاری و طراحی داخلی

 معرفی/ بیوگرافی:

بهزاد بزرگی (به انگلیسی: Behzad Bozorgi) هنرمند ایرانی، متولد 1351 است.

آقای بهزاد بزرگی از هنرمندان سرشناس ایران می‌باشد. او در خانواده‌ای هنرمند متولد شد و فعالیت هنری خود را از کودکی در زمینه نقاشی آغاز نمود. با توجه به گرایش خانوادگی به شعر و ادب و آشنایی با اشعار شاعرانی چون حافظ، سعدی، مولانا و … گرایش زیادی به سبک نقاشی ایرانی و نگارگری پیدا کرد. وی کار حرفه‌ای خود را از سال 1362 زبر نظر استاد محمد تجویدی اغاز نموده و افتخار شاگردی اساتید بزرگی چون استاد محمد باقر آقامیری، استاد علی اصغر تجویدی و استاد علیجان علیجان پور را داشته است.

بهزاد بزرگی در این مدت با تمام سبک‌های نقاشی ایرانی از جمله نگارگری، گل و مرغ ,تذهیب, تشعیر, نقاشی قهوه‌خانه و قاجار آشنا شده و از کار قدما مشق کرده است. به علاوه با انجام تحقیقی در زمینه خط کوفی، با نگاهی جدید به این خط و اجرای آن با ترکیب‌بندی خط ایرانی، فرم‌ها و رنگ‌های سنتی ایرانی، فرم تازه‌ای از نقاشی خط را به نمایش گذاشته است.

بهزاد بزرگی علاوه بر خلق آثار هنری در زمینه مینیاتور و نقاشیخط، هم اکنون در زمینه پتینه و کهنه‌کاری و طراحی داخلی نیز فعالیت دارد.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:
behzadbozorgi

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان نقاش ایران» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن، لیلیت را در دستگاه همراه خود داشته باشید و سرگرم شوید…