مجید ملانوروزی

Majid MolaNourozi

 تخصص/مهارت:

طراح و نقاش

 معرفی/ بیوگرافی:

مجید ملانوروزی (به انگلیسی: Majid Mollanorouzi) هنرمند ایرانی، متولد 1345 در نیشابور استان خراسان است.

آقای مجید ملانوروزی نقاش و پژوهشگر تاریخ هنر و روزنامه‌نگار اهل ایران است . او از دی ماه 1392 به مدت 5 سال مدیریت موزه هنرهای معاصر تهران را بر عهده داشت.

مشاغل و مسئولیت‌ها
مجید ملانوروزی در دهه 60 در کیهان فرهنگی و در دهه 70 کارشناس هنری کتاب‌های درسی و از سال 1375 تا 1379 مدیرفرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و رئیس فرهنگسرای شفق تهران بود، در میان سال‌های 1379 تا 1383 معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش بود. دوره ریاست وی بر این جزیره همراه بود با گسترش سرمایه‌گذاری‌های کلان در حوزه گردشگری کیش و فراهم شدن زیر ساخت‌های گردشگری جزیره کیش و ایجاد و برگزاری جشنواره‌های بزرگ هنری در سطح بین‌المللی.

همچنین در دوره ریاست وی بر موزه هنرهای معاصر تهران باعث آشتی هنرمندان بزرگ تجسمی با این موزه شد، برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ از هنرمندان مطرح دنیا در این موزه همچون هنرمندانی تونی کرگ، اتو پینه، ویم دلوی و قرارداد همکاری با بنیادهای بزرگ هنری دنیا و بنیاد پروس آلمان با حضور اشتون مایر رئیس‌جمهور آلمان که تور گنجینه موزه هنرهای معاصر به اروپا بسیار خبرساز شد.

با حضور ملانوروزی در اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعداد زیادی گالری با استانداردهای روز دنیا در تهران دایر شد که پیش تر شاهد آن در کشور نبودیم و فضای بازی برای تعامل هنرمندان تجسمی در دنیا شد.

مجید ملانوروزی همچنین دو دوره نمایشگاه‌گردان و کمیسر بینال هنر ونیز (پنجاه و ششمین 2015_ پنجاه و هفتمین2017) بود.

رخدادها
مروری بر آثار علی اکبر صادقی، به اهتمام علی بختیاری، موزه هنرهای معاصر تهران، 1396
نمایش آثار تونی کرگ، به اهتمام افشین درمبخش، موزه هنرهای معاصر تهران، 1396
«کارنامه؛ مروری بر فرهنگ دیداری کودکان ایران»، به اهتمام علی بختیاری، موزه هنرهای معاصر تهران، 1395
نمایشگاه بهشت گمشده، مروری بر آثار فریده لاشایی، به اهتمام فریار جواهریان و کیوریتوری جرمانو چالانت
نمایشگاه ویم دلوی به اهتمام ویدا زعیم

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:
majid_mollanorouzi

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان نقاش ایران» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نقاش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم