تخصص/مهارت:

خطاطی و خوشنویسی،

 معرفی/ بیوگرافی:

حسن آهنگران (به انگلیسی: Hassan Ahangaran) هنرمند ایرانی، متولد 1321 در شهر قم است.

آقای حسن آهنگران از هنرمندان سرشناس ایران می‌باشد. ایشان فعالیت‌هنری خود را از سال 1335 در زمینه‌های خوشنویسی، نقاشی و ردیف‌های سنتی شروع‌کرده‌است.

حسن آهنگران از محضر اساتیدی همچون سیدحسن و سیدحسین میرخانی در رشته نستعلیق، محمدحسین عطارچیان در رشته شکسته‌نستعلیق و حامد الامدی در رشته ثلث و نسخ بهره‌برده است.

در کارنامه هنری ایشان رتبه اول چندین مسابقه کشوری، شرکت در بیش از 279 نمایشگاه گروهی داخلی و خارجی انجمن خوشنویسان ایران و برگزاری بیش از 20 نمایشگاه انفرادی به چشم می‌خورد. همچنین استاد آهنگران عضو شورای برنامه‌ریزی درسی در وزارت آموزش‌و‌پرورش، متخصص الگوهای برتر تدریس هنر در اداره‌کل آموزش‌و‌پرورش تهران و کاتب کتاب آسمانی قرآن‌کریم به خط خوش نستعلیق است.

از آثار ایشان می توان به :

«دریای عطش» خوشنویسی از اشعار استاد صائم کاشانی

« دل هست اینجا کبوتر» خوشنویسی از اشعار استاد صائم کاشانی

« ره آوردی بر خطوط نستعلیق و شکسته چلیپایی» خوشنویسی از رباعیات آیینی و تمثیلی استاد صائم کاشانی اشاره‌کرد.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان خطاط و خوشنویس ایرانی» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان خطاطی

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم