تخصص/مهارت:

هنرپیشه، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، نویسنده و کارگردان

 معرفی/ بیوگرافی:

پروشات مدنی (به انگلیسی: Proshat Madani) هنرمند آلمانی ایرانی ، متولد 1967 در تبریز است.

خانم پروشات مدنی در میان اتریشی‌ها و آلمانی‌ها به خاطر ایفای نقش در تئا‌تر و چندین فیلم سینمایی و مجموعه تلویزیونی آشنا هستند. اما ایرانی‌ها این بازیگر ایرانی‌تبار را بیشتر با فیلم کمدی «سلام علیکم» ساخته علی صمدی احدی، در نقش مادر محسن که قهرمان داستان بود می‌شناسند. و به تازگی خانم مدنی همراه با چند بازیگر دیگر در این فیلم، در یک فیلم کمدی دیگر از همین کارگردان به نام «مامبا» در مراکش بازی کند.

پروشات مدنی یک نمونه از میلیون‌ها ایرانی مهاجر است که در خارج از ایران زندگی می‌کنند و با مشکل چگونگی «انتگراسیون» یعنی ( همگرایی و تطابق فرهنگی مهاجرین با کشور میزبان ) در جامعه‌ای با فرهنگ و زبان دیگر دست و پنجه نرم می‌کنند. او که حالا چهل و پنج ساله شده، در چهار سالگی همراه مادر و سه خواهر و برادر دیگرش به آمریکا مهاجرت کرده، از آنجا از راه ترکیه به اتریش آمده و به مدرسه رفته و در مدرسه با پدیده نفرت از خارجیان روبرو شده است.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

⚠️ توجه: بیوگرافی این هنرمند از سایت‌های مجاز بازنشر شده است و در بخش دانشنامه بیوگرافی «هنرمندان هنر نمایش» قرار گرفته است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف این صفحه، طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، درخواست خود را از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت مورد بررسی و اقدام قرار گیرد.

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان دیجیتال هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان کارتونیست هنرمندان صنایع دستی هنرمندان خطاط هنرمندان معمار هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان صداپیشه
بنر هنرمندان نمایش

اَپ لیلیت

دانلود اپلیکیشن لیلیت

با نصب اپلیکیشن لیلیت، به راحتی از امکانات لیلیت بهره‌مند شوید و از تخفیف‌ها و جدیدترین اطلاعیه‌ها باخبر باشید...

دانلود مستقیم