مهدی وثوق نیا

Mehdi Vosoughnia

مهدی وثوق نیا

 تخصص/مهارت:

عکاس،

 معرفی/ بیوگرافی:

مهدی وثوق نیا (به انگلیسی: Mehdi Vosoughnia) هنرمند ایرانی، متولد 22 شهریور 1350 در قزوین است.

آقای مهدی وثوق‌نیا از هنرمندان عکاس سرشناس ایران می‌باشد.

فارغ التحصیل کارشناسی رشته عکاسی از دانشگاه آزاد هنر و معماری تهران است .
عکاسی را از سال 1367 از طریق کلاس‌های آزاد انجمن سینمای جوانان فرا گرفت و از ابتدای شروع کارش نگاه‌اش معطوف به عکاسی مستند شد.

مهدی وثوق‌نیا طی سال‌های 1370 تا 1382جوایز زیادی در زمینه عکاسی مستند از چندین جشنواره از آن خود کرد. او در سال 1381 نیز موفق شد عکاس برگزیده سال «خانه عکاسان ایران» در بخش استعداد دانشجویی شود.
او در نمایشگاه هاى متعددى در داخل و خارج از ایران شرکت داشته که حاصل آن تا حال 12 نمایشگاه انفرادی و 50 نمایشگاه گروهی است که از مهمترین آن ها می توان به «پامنار»، گالری راه ابریشم، تهران 1394. «انزلی»، گالری راه ابریشم، تهران 1393. «پرلاشز»، گالری مهروا، تهران،1389. «مروری بر آثار بیست ساله»، موزه هنرهای معاصر، اصفهان، 1387. «اتاق‌های ابدی»، گالری مهر، قزوین، 1387. «به روایت عکاسان ایران»، گالری ملت، تهران 1392. صدای دیدن، گالری Spoes ، پاریس. موج، 53 هنرمند از 22 کشور جهان، نمایشگاه خیابانی، دانمارک 1388. دومین جشنواره شش هفته با هنر ایرانی، تورنتو، کانادا 1391. اشاره کرد.
عکس‌های او در مجلات زیادی به چاپ رسیده و در سال 2008 با مجموعه «آرامگاه‌های خانوادگی»در کتاب «عکاسی ایرانی حال حاضر»، با گردآوری رز عیسی، انتشارات هاچنز، آلمان حضور داشت.
کتاب «پامنار» او در سال 1394 توسط نشر بن گاه و همینطور کتاب «انزلی» او نیز در سال 1393 توسط نشر نظر به چاپ رسید.
او داور چندین جشنواره داخلی عکاسی و مدرس بیش از 30 کارگاه تخصصی در زمینه عکاسی مستند از سال 1385 تا حال در ایران بوده است.

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:
mehdi.vosoughnia

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت