محمدحسن قریب طرزه

Mohammad'Hasan Qarib'Tarzeh

تخصص:

عکاس،

معرفی:

محمدحسن قریب طرزه (به انگلیسی: Mohammad Hasan Qarib Tarzeh) هنرمند ایرانی، متولد 10 خرداد 1357 در شهرستان نکا واقع در استان مازندران و درگذشته 15 آذر 1384 در تهران بود.

آقای محمدحسن قریب طرزه از هنرمندان عکاس سرشناس ایران می‌باشد.

متولد شهرستان نکا واقع در استان مازندران، دوران تحصیل خود را در مدرسه های هفتم تیر، فردوسی و شهید بهشتی گذراند.
قریب در برنامه های مسجد محل سکونت خود، فعالیت های مداوم داشت و همزمان با تحصیل در دوره راهنمایی و دبیرستان به کارهایی مانند ساختمان سازی و کار در کوره های آجرپزی نیز می پرداخت و علاقه خاصی به ورزش های رزمی، بدنسازی و شنا داشت.

او در سال 1381 و پس از چند سال وقفه در تحصیل، در رشته عکاسی دانشگاه هنر(تهران) با رتبه 30 به عنوان دانشجو پذیرفته و زندگی خود را در خوابگاه فلسطین دانشگاه هنر و پس از آن، در خوابگاه شهید رهساز ادامه داد.

قریب فعالیت خود را در ایسنا از تیرماه 1382 آغاز کرد. وی با ثبت تصاویر دیدارهای مقام معظم رهبری با مردم و مسئولین ، ثبت محرومیت های جامعه ( با محرومان) و حضور در بم و زرند برای گرفتن تصاویر فجایع زلزله ی این دو شهر فعالیت حرفه ای خود را در حوزه های مختلف عکاسی ارتقا داد.

قریب در دوازدهمین جشنواره مطبوعات، رتبه نخست رشته عکاسی خبری گروه نشریات سراسری به دریافت لوح افتخار و تندیس جشنواره موفق شد. قریب در مسابقات و جشنواره های مختلفی حضور داشته و جزو یکی از شرکت کنندگان دومین جشنواره عکس دریایی ایران بود.
(ایشان در طی سانحه سقوط هواپیمای سی 130 حامل خبرنگاران در نیمه آذرماه 1384 همراه با جمعی از اصحاب رسانه به شهادت رسید)

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

🗓 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• رمزینه:

📲 جهت اشتراک گذاری آسان با تلفن‌های هوشمند، این کد را اسکن نمائید

گالری تصاویر:

هنرمندان ایرانی بزرگان و پیشکسوتان هنر هنرمندان خانم هنرمندان آقا هنرمندان نقاش هنرمندان عکاس هنرمندان خطاط و خوشنویس هنرمندان مجسمه ساز هنرمندان صنایع دستی هنرمندان تصویرگر هنرمندان هنر دیجیتال هنرمندان معماری هنرمندان بازیگر هنرمندان چهره پرداز هنرمندان نمایش عروسکی هنرمندان مدلینگ هنرمندان صداپیشه بنر هنرمندان عکاس
اینستاگرام گالری لیلیت