محمدحسن قریب طرزه

Mohammad'Hasan Qarib'Tarzeh

محمدحسن قریب طرزه

 تخصص/مهارت:

عکاس،

 معرفی/ بیوگرافی:

محمدحسن قریب طرزه (به انگلیسی: Mohammad Hasan Qarib Tarzeh) هنرمند ایرانی، متولد 10 خرداد 1357 در شهرستان نکا واقع در استان مازندران و درگذشته 15 آذر 1384 در تهران بود.

آقای محمدحسن قریب طرزه از هنرمندان عکاس سرشناس ایران می‌باشد.

متولد شهرستان نکا واقع در استان مازندران، دوران تحصیل خود را در مدرسه‌های هفتم تیر، فردوسی و شهید بهشتی گذراند.
قریب در برنامه‌های مسجد محل سکونت خود، فعالیت‌های مداوم داشت و همزمان با تحصیل در دوره راهنمایی و دبیرستان به کارهایی مانند ساختمان سازی و کار در کوره‌های آجرپزی نیز می پرداخت و علاقه خاصی به ورزش‌های رزمی، بدنسازی و شنا داشت.

او در سال 1381 و پس از چند سال وقفه در تحصیل، در رشته عکاسی دانشگاه هنر(تهران) با رتبه 30 به عنوان دانشجو پذیرفته و زندگی خود را در خوابگاه فلسطین دانشگاه هنر و پس از آن، در خوابگاه شهید رهساز ادامه داد.

قریب فعالیت خود را در ایسنا از تیرماه 1382 آغاز کرد. وی با ثبت تصاویر دیدارهای مقام معظم رهبری با مردم و مسئولین ، ثبت محرومیت‌های جامعه ( با محرومان) و حضور در بم و زرند برای گرفتن تصاویر فجایع زلزله ی این دو شهر فعالیت حرفه ای خود را در حوزه‌های مختلف عکاسی ارتقا داد.

قریب در دوازدهمین جشنواره مطبوعات، رتبه نخست رشته عکاسی خبری گروه نشریات سراسری به دریافت لوح افتخار و تندیس جشنواره موفق شد. قریب در مسابقات و جشنواره‌های مختلفی حضور داشته و جزو یکی از شرکت کنندگان دومین جشنواره عکس دریایی ایران بود.
(ایشان در طی سانحه سقوط هواپیمای سی 130 حامل خبرنگاران در نیمه آذرماه 1384 همراه با جمعی از اصحاب رسانه به شهادت رسید)

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت

error: هشدار ⚠️ محتوا محافظت می‌شود