کاظم اخوان

Kazem Akhavan

کاظم اخوان

 تخصص/مهارت:

عکاس،

 معرفی/ بیوگرافی:

کاظم اخوان (به انگلیسی: Kazem Akhavan) هنرمند ایرانی، متولد 1 آبان 1339 است.

آقای کاظم اخوان از هنرمندان عکاس سرشناس ایران می‌باشد.

کاظم اخوان یک جوان 20 ساله بسیجی است که در اولین روزهای جنگ تحمیلی همراه برادرش جناب سروان حسن اخوان به جبهه اعزام می شود. سروان حسن اخوان در جبهه علیه ارتش بعثی عراق ازخود رشادتها بخرج می دهد و تانکی که در سوسنگرد ساقط شده است یادگار ماندنی ایشان است و ارتقاء درجه پیدا می کند و آن را قبول نمی کند و پس از مجروح شدن برادرش کاظم در جبهه می ماند. استعداد شگفت و دلاور مرد بودن کاظم نظر همه را بخصوص دکتر چمران را نسبت به او جلب می کند و همیشه با دکتر چمران در نبردها حضور پیدا می کند. با تشویق دکتر چمران شروع به عکاسی می کند. با اینکه تعداد عکسهای او تا شهادت چمران چندان نیست ولی عکسهایش بی نظیر و بسیار قابل اهمیت است چون عکس از سالهای اول جنگ بسیار نادر است.
با شهادت دکتر چمران کاظم نیز برای شهادت بی تابی می کند و در حمله کرخه جزو بچه‌های خط شکن گروه شهید مائینی که از بچه‌های بوشهر است شرکت می کند . در این زمان خبرگزاری پارس که بعدا خبرگزاری جمهوری اسلامی شد عکسهای کاظم را مورد بررسی قرار میدهند و از او دعوت به همکاری می کنند. عکس شهید گمنام که در اولین نمایشگاه جنگ در تهران برگزار می شود مابین 74 عکاس حرفه ای جایزه عکاسی را میبرد و در کتاب دفاع علیه تعرض بیشترین عکسها مربوط به کاظم اخوان است.
کاظم در تابستان 1983 به لبنان به عنوان خبرنگار عکاس داوطلبانه می رود که همراه سه تن از جمله حاج متوسلیان اسیر فالانژها شد و چهار سال بعد به اسرائیل انتقال داده می شوند. امید است که خداوند معجزه ای کند و به ایران برگردد و نمایشگاه عکس‌های او را ببینیم

• آدرس:

• تلفن:

• وبسایت:
صفحه در ویکی‌پدیا

• اینستاگرام:

• رویدادهای جاری:

📅 درحال حاضر رویدادی موجود نمی‌باشد

• کد QR:

📲 جهت دسترسی سریع و اشتراک‌گذاری آسان، این کد را با تلفن‌های هوشمند اسکن نمائید

قابل توجه

قابل توجه: این صفحه بصورت بازنشر شده است. درصورت لزوم به تغییر یا حذف، لطفاً درخواست خود را طبق «قوانین و مقررات پلتفرم لیلیت»، از طریق بخش «تماس با ما» اعلام نمائید، تا در اسرع وقت توسط بخش تحریریه موردبررسی و اقدام مقتضی قرارگیرد.

بیوگرافی

★ lilit-chat

اَپ لیلیت

دریافت رایگان اپلیکیشن لیلیت